31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

آخرین وضعیت احداث پارکینگ‌های منطقه ۳ شهر قم/احداث پارکینگ‌ها به‌صورت طبقاتی

مدیر منطقه سه شهرداری قم آخرین وضعیت احداث پارکینگ‌ها در سطح منطقه را تشریح کرد و گفت: سه لکه پارکینگ در سطح منطقه در نظر گرفته‌شده که به‌صورت طبقاتی احداث می‌شود.

مهرداد روحانی وزیری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اهمیت احداث پارکینگ در سطح منطقه، اظهار داشت: مشکل عمده در سطح این منطقه موضوع پارکینگ است که در سال‌های اخیر اقداماتی برای ایجاد پارکینگ عمومی انجام و ۲۷ لکه پارکینگ عمومی در منطقه ۳ قم از طریق کمیسیون ماده ۵ و شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب‌شده است.

مدیر منطقه سه شهرداری قم با بیان اینکه در این میان طبق نیازسنجی سه لکه مهم جانمایی شد، افزود: این لکه‌ها در کوچه ۲۷ امام خمینی(ره)، کوچه ۱۳ در تقاطع کیوانفر و هفت‌تیر و کوچه ۲۲ در هفت‌تیر است، تملک یکی از این لکه‌ها به مساحت ۱۷۰۰ متر که در جنب فروشگاه جانبازان واقع در کوچه ۲۷ است آغازشده و قرار است به‌صورت پارکینگ طبقاتی احداث شود.

روحانی وزیری عنوان کرد: تاکنون از این محدوده بیش از ۵۰۰ متر تملک و تخریب‌شده و بقیه نیز دردست اقدام بوده و پروژه احداث این پارکینگ در سال جاری اجرایی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه لکه دیگر واقع در کوچه ۲۲ هفت‌تیر نیز شروع‌شده که ۵ قواره برای یک مالک بوده که با توافق انجام‌شده در حال انتقال عرصه به نام شهرداری است، عنوان کرد: این لکه موقعیت خیلی خوبی دارد و قرار است پارکینگ طبقاتی شود ولی متأسفانه تملک زمان‌بر است.

مدیر منطقه سه شهرداری قم تصریح کرد: روبروی دارایی نیز یک پارکینگ جانمایی و تا حدی تملک شده و در تلاشیم با توجه به نیاز منطقه، زودتر از بقیه پروژه‌ها به بهره‌برداری برسانیم.**