37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

ترویج سیره شهدا یکی از برنامه های اصلی شهرداری قم است

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: حفظ و ترویج ارزش‌های انقلاب ازجمله ویژه‌برنامه‌های اصلی شهرداری قم بوده که هرساله طرح‌ها و پروژه‌های متعددی در این خصوص اجرا می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، سید امیر سامع در حاشیه مراسم رونمایی از تندیس شهدای جبهه مقاومت اسلامی که در سالن همایش‌های مجموعه فرهنگی و باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: هدف از ساخت این تندیس‌ها ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا در اذهان عمومی و ارزش بخشیدن به کوچه و خیابان‌های شهر است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تأکید بر اهدای دو تندیس به کشور عراق به‌عنوان یادبود، خاطرنشان کرد: حفظ و ترویج ارزش‌های انقلاب ازجمله ویژه‌برنامه‌های اصلی شهرداری قم بوده که هرساله طرح‌ها و پروژه‌های متعددی در این خصوص اجرا می‌شود.

سامع با اشاره به انتخاب هنرمندان مجرب از سراسر کشور برای ساخت تندیس‌ها، عنوان کرد: تندیس سردار شهید سلیمانی، شهید ابو مهدی المهندس، شهید مظفری و شهید فخری زاده رونمایی شده که در باغ‌موزه دفاع مقدس و در دونقطه از سطح شهر نصب می‌شود.

وی ادامه داد: در یک مرحله تعداد ۱۲ تندیس از شهدای انقلاب اسلامی و شهدای دفاع مقدس توسط سازمان زیباسازی و شهرداری قم در پیاده راه خیابان انقلاب نصب و مورد بهره‌برداری قرارگرفته است.**