38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

تاثیر انضباط مالی شهرداری بر روند توسعه قم/ تغییر چهره شهر در سالهای اخیر/ پروژه متوقف شده نداریم

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم معتقد است انضباط مالی و شفافیت بودجه در سالهای گذشته در شهرداری قم موجب شده چرخ توسعه بهتر بچرخد.

محسن بهشتی در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم، اظهار داشت: تغییر چهره ظاهری شهر قم از نظر عمرانی و افزایش زیرساخت‌های شهرنشینی و استقبال از زائراین نسبت به چند سال گذشته مشهود است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم تاکید کرد: تحقق پذیری ۱۰۰ درصدی بودجه شهرداری قم طی سال‌های گذشته از مسائلی است که امیدوار کننده می‌باشد و نشان می‌دهد این نهاد بودجه خود را بر مبنای اصل عملیاتی تنظیم می‌کند.

به گفته بهشتی، در بودجه ریزی شهرداری قم آنچه که مهم است انضباط مالی و شفافیت شهرداری این شهر طی چند سال گذشته بوده و همین مساله سبب شده تا چرخ توسعه قم در ریل و مسیر مطلوبی قرار بگیرد.

وی یادآور شد: ادامه بلوار شهید آوینی برای اتصال به شهرک پردیسان یکی از مطالبات قدیمی شهروندان قمی است که امید می‌رود در بودجه سال آینده شهرداری اعتباری برای این زمینه دیده شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم اضافه کرد: کلنگ زنی و تکمیل ضلع شرقی حرم مطهر، افزایش ظرفیت پارکینگ‌های عمومی و ساماندهی بازار کهنه و نو از دیگر مسائلی است که مردم درخواست‌های زیادی برای بهبود وضعیت آنها دارند.

بهشتی گفت: ساماندهی و تکمیل محله چهل اختران از پروژه های چند وجهی قم است که از ۱۰ سال گذشته هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده‌است.

فرماندار قم نیز در ادامه اظهار کرد: طی یک سال گذشته ۲۴۹ مصوبه از شورای شهر قم به کمیته تطبیق فرمانداری قم واصل  که از این بین ۲۱۹ مصوبه بدون اعتراض تصویب شده‌است.

مرتضی حیدری گفت: تصویب ۲۱۹ مصوبه بدون اعتراض در کمیته تطبیق فرمانداری قم نشان می‌دهد که شورای اسلامی شهر قم در مدار قانون حرکت کرده‌است.

به گفته وی، قم از نظر ساماندهی متکدیان و کمک به مراکز غیردولتی، توانمندسازی سالمندان و معلولان، بیماران روانی و بیماران مزمن جایگاه خاصی دارد و از شورای اسلامی شهر قم درخواست می‌کنیم اعتبارات بیشتری به این بخش اختصاص دهد و دست بازتری برای بهبود معضلاتی از این قبیل داشته باشد.***