28.6 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

۲۰۰ میلیارد تومان هزینه توسعه و حفظ فضای سبز شهر قم در سال؛ ۱۶۸ هزار تومان به ازای هر شهروند

شهردار قم هزینه حفظ و توسعه فضای سبز شهر قم را به ازای هر شهروند ۱۶۸ هزار تومان در سال اعلام کرد و گفت: سالانه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار توسعه و نگهداری فضای سبز در شهر قم می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقاییان‌نژاد در آیین درختکاری نکوداشت هفته منابع طبیعی که ظهر امروز با حضور حضرت آیت‌الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) در بوستان نبوت واقع در بلوار کشاورز در منطقه کمتر برخوردار ۶ قم برگزار شد؛ توسعه درختکاری را بر اساس روایات و آموزه‌های دینی باعث حیات دانست و اظهار داشت: توسعه اقتصادی در شهرها در کنار توسعه و حفظ محیط زیست معنا پیدا می‌کند.
وی با تاکید بر لزوم توجه به  فضای سبز شهری افزود: با تلاش‌های انجام شده شهر قم با وجود  آب، خاک و شرایط خاص اقلیمی و خشک به سرانه فضای سبز ۲۰.۳ متر مربع به ازای هر شهروند رسیده‌ که حرکتی بزرگ و اقدامی کم‌نظیر است.
شهردار قم هزینه توسعه و نگهداری فضای سبز شهر قم را به ازای هر شهروند ۱۶۸ هزار تومان در سال اعلام کرد و گفت: هزینه‌های مربوط در بخش حفظ و توسعه فضای سبز شهر قم سالانه عددی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان است که در بودجه شهرداری به آن به صورت ویژه‌ای پرداخته می‌شود.
وی ادامه داد: فضای سبز شهر قم از نظر سیما و منظر شهری، تلطیف هوا و شادابی شهر در شرایط مطلوبی قرار داشته تا مردمی که در حرم اهل بیت(ع) زندگی می‌کنند در آسایش زندگی کنند.
دکتر سقاییان‌نژاد شرایط به وجود آمده در حوزه فضای سبز شهر قم را در گرو نگهداری و اهتمام شهروندان به  آن دانست و تاکید کرد: شهرداری قم از مردم انتظار همکاری و همراهی بیشتر و مؤثرتر در حفظ و نگهداری فضای سبز را داشته و امیدواریم با مشارکت مردم، با تمام توان به امور اجرایی پرداخته و به آبادی حرم اهل بیت(علیهم السلام) بپردازیم.

شهردار قم در این مراسم چند اصله نهال درخت مثمر را به دست خود در مجموعه بوستان نبوت غرس کرد.