25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

۶۳ بوستان فعال در منطقه سه شهرداری قم

سرپرست منطقه سه شهرداری قم گفت: تعداد 63 بوستان شهری و بوستان جنگلی در سطح منطقه وجود داشته و باهمت شهرداری قم طی 5 سال اخیر، سرانه فضای سبز شهر قم از 13 مترمربع به 20 مترمربع رسیده است.

به گزارش شهرنیوز، مهرداد روحانی وزیری در مراسم نکوداشت هفته درختکاری که با حضور اصحاب رسانه در بوستان شهید بنیادی برگزار شد، ضمن تبریک به اهالی شهرداری قم و کسانی که در قسمت کاربری سبز مشغول خدمت‌رسانی هستند، اظهار داشت: زائران و مسافران شاهد تغییرات و سرسبزی در استان قم بوده و باید از کلیه افرادی که درزمینه سبز فعالیت می‌کنند تقدیر و تشکر ویژه به عمل آید.

سرپرست منطقه سه شهرداری قم ضمن اشاره به همکاری اصحاب رسانه با شهرداری قم در هفته درختکاری، افزود: در منطقه سه که یکی مناطق کم برخوردار شهر قم به شمار می‌رود حدود ۴۱۰ هکتار فضای سبز ایجادشده که این آمار شامل ۱۷ درصد از سطح منطقه است.

روحانی وزیری گفت: تعداد ۶۳ بوستان شهری و بوستان جنگلی در سطح منطقه وجود داشته و باهمت شهرداری قم طی ۵ سال اخیر، سرانه فضای سبز شهر از ۱۳ مترمربع به ۲۰ مترمربع رسیده است.

وی افزایش سرانه فضای سبز سطح شهر را موردتوجه قرار داده و افزود: خوشبختانه سرانه فضای سبز شهر قم به استانداردهای جهانی نزدیک شده و توانسته‌ایم در سطح کشور رتبه سوم را به خود اختصاص دهیم.**