34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

شهروندان قمی درختی به نشانه دوستی با طبیعت بکارند

استاندار قم گفت: از همشهریان محترم انتظار داریم درختی را به نشانه دوستی با طبیعت و به یاد شهدای گرانقدر بکارند تا به این وسیله بتوانیم علاوه بر پاسداری از ارزش‌ها، حافظ منابع طبیعی شهر خود باشیم.

به گزارش شهرنیوز، بهرام سرمست در آیین کاشت نهال به مناسبت فرارسیدن هفته درختکاری و منابع طبیعی که در استانداری برگزار شد، با اشاره به‌ضرورت سازگار بودن اقلیم استان در ارتباط با کاشت درختان اظهار داشت: از همشهریان محترم انتظار داریم درختی را به نشانه دوستی با طبیعت و به یاد شهدای گرانقدر بکارند تا به این وسیله بتوانیم علاوه بر پاسداری از ارزش‌ها، حافظ منابع طبیعی شهر خود باشیم.
استاندار قم نحوه عملکرد شهروندان قمی به‌عنوان الگوی مناسب را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: هم‌زمان با فرارسیدن بهار طبیعت از همشهریان تقاضا می‌کنیم برای سرسبزی و شکوفایی استان، در حد توان درختی را به نشانه دوستی با طبیعت بکارند.
وی با اشاره به‌ضرورت توسعه فضای سبز در محیط‌زیست خاطرنشان کرد: انسان از دیرباز با طبیعت و درخت هم‌زیستی دارد که این امر نشان‌دهنده درخت به‌عنوان یکی از مؤلفه‌های پایدار به شمار می‌رود.
سرمست با تأکید بر اینکه درخت جزئی از عناصر زیستی انسان محسوب می‌شود تصریح کرد: تفاوتی ندارد که چه سمتی داشته باشیم، درخت از زمان توسعه شهرنشینی با انسان عجین شده است، بنابراین نیاز داریم از درخت و درختکاری حمایت کنیم تا به‌واسطه آن بتونیم به هوای پاک دست پیدا کنیم.

وی ابراز کرد: همانطور که درختان در تنفس و تأمین اکسیژن موردنیاز به انسان کمک می‌کند توقع می‌رود که انسان نیز به این موجود ارزشمند بهای بیشتری بدهد و در حفظ و نگهداری آن کوشاتر باشد.
استاندار قم ضمن گرامیداشت هفته درختکاری ادامه داد: استانداری تنها منحصر به یک فرد نمی‌شود بلکه به کلیه اقشار، مشاغل و حتی گیاهان و درختان نیز اطلاق می‌شود، چراکه تمام موجودات زنده‌ای که در این سرزمین نفس می‌کشند در برابر هوای پاک و محیط‌زیست مسئول هستند.**