30.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

توسعه ایستگاه‌های ثابت جمع‌آوری پسماند خشک در مناطق هشتگانه شهری قم

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از احداث و تکمیل ایستگاه‌های ثابت جمع‌آوری پسماند خشک در مناطق هشتگانه شهری خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به ایجاد و توسعه زیرساخت‌های ذخیره‌سازی موقت پسماند در شهر، اظهار داشت: به‌منظور تمرکز در ارائه خدمات و توسعه زیرساخت‌های ذخیره‌سازی، توسعه و ایجاد ایستگاه‌های ثابت در مناطق هشتگانه نیز در دستور کار سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با همکاری و مشارکت شهرداری مناطق قرار گرفته است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم ادامه داد: اصلی‌ترین هدف از ساخت این ایستگاه‌ها، تحویل پسماند خشک، آموزش و اطلاع‌رسانی مفاهیم مدیریت پسماند به شهروندان است.

میرابراهیمی در تشریح اهداف احداث این پروژه، گفت: اقدام برای احداث این ایستگاه‌ها با توجه به لزوم ایجاد زیرساخت در راستای جلب مشارکت شهروندان در امر تفکیک پسماند از مبدأ و فراهم آوردن شرایط سهولت و دسترسی شهروندان نسبت به تحویل پسماند خشک صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ایستگاه‌های مناطق ۳، ۵ و ۸ به بهره‌برداری رسیده است و ایستگاه‌های دیگر مناطق در مراحل تکمیل قرار دارد.**