38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

عملکرد کادر درمانی ایران در دنیا بی‌نظیر است/تقدیر از نامگذاری تقاطع مدافعان سلامت در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: عملکرد کادر درمانی ایران در انتهای شیوع کرونا قابل قضاوت است ولی هم‌اکنون در تمامی مراجع و آمارهای رسمی عملکرد جمهوری اسلامی از بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا بالاتر است.

به گزارش شهرنیوز، محمدرضا قدیر در آیین نامگذاری تقاطع غیرهمسطح مدافعان سلامت استان قم، با تبریک اعیاد ماه رجب و تقدیر از نامگذاری این تقاطع توسط شهرداری قم اظهار داشت: در یکسال گذشته تلاش مدافعان سلامت فراتر از ایثار بوده است و از شرافت جامعه پزشکی، پرستاران و کادر سلامت به‌خوبی دفاع شد.

وی با بیان اینکه مدافعان سلامت به شهادت رسیده افراد تکرارنشدنی هستند، ابراز کرد: عملکرد کادر درمانی ایران در انتهای شیوع کرونا قابل قضاوت است ولی هم‌اکنون در تمامی مراجع و آمارهای رسمی عملکرد جمهوری اسلامی از بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا بالاتر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌ها از تعداد فوتی‌های روزانه بالاتر از ۱۰۰۰ نفر در دی و بهمن‌ها بود ولی با همراهی و همدلی مردم و مسئولان این آمار به زیر ۱۰۰ نفر فوتی در یک روز رسیده است که نقش کادر درمانی در این موفقیت انکارناپذیر است.

وی با تأکید بر اینکه انگلیس به‌عنوان یکی از قوی‌ترین کشورهای موفق در سیستم درمانی این روزها با آمارهای بالای فوتی و بستری در جهان روبروست، تصریح کرد: کادر درمانی خالصانه در هفته‌های گذشته با وجود نگرانی‌ها در حال مبارزه با ویروس کرونا در بیمارستان‌ها هستند.

قدیر با ابراز نگرانی از شیوع ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشور و استان قم، عنوان کرد: آمارهای بستری علیرغم این نگرانی‌ها افزایش چندانی نداشته است، هرچند در روزهای گذشته بیشترین تست‌های کرونا با حدود ۷۰۰ تست انجام‌شده است.

وی با اشاره به افزایش بیماریابی در سطح استان یادآور شد: ماهیت این ویروس به نحوی بوده که می‌تواند در چند روز مانند انفجاری منجر به درگیری افراد زیادی از جامعه شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه هرلحظه امکان داشته که استان قم درگیر ویروس جهش‌یافته شود، اظهار داشت:وضعیت کشور عراق بسیار نامناسب است و زائران عراقی در استان مورد پایش سلامت قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به قدرت بالای سرایت ویروس جهش‌یافته ابراز کرد: تراکم مردم در استان زیاد است و با توجه به سرایت بالای ویروس نگران شیوع موج جدید کرونا در استان هستیم.