30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

بوستان ولایت قم راه دسترسی ندارد/ لزوم همکاری بیشتر مسئولان استانی برای خروج از بن‌بست

سرپرست منطقه سه شهرداری قم از نداشتن راه دسترسی به بوستان ولایت انتقاد کرد و گفت: درخواست ما این است مشکلات راه دسترسی این بوستان بزرگ شهری به‌صورت استانی برطرف شود.

مهرداد روحانی وزیری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به مشکلات و موانع موجود در دسترسی مردم به بوستان بزرگ ولایت، اظهار داشت: در این بوستان، ۲۳۰ هکتار زمین از دولت به شهرداری واگذارشده بوده که هنوز مشکلات آن برطرف نشده است.

سرپرست منطقه سه شهرداری قم با بیان اینکه یکی از مواردی که سبب ایجاد مشکل شده، راه دسترسی بوستان ولایت است، افزود: در این زمینه اداره راه و شهرسازی به‌هیچ‌عنوان کوتاه نمی‌آمد و اعلام می‌کرد حریم بزرگراه است که در نهایت با همکاری استانداری با ایجاد یک راه دسترسی بعد از عوارضی کاشان موافقت شد، ولی هنوز متأسفانه اداره راه و شهرسازی این طرح را ارائه نکرده است.

روحانی وزیری عنوان کرد: این مسیر را نیز، راه دسترسی مناسب برای شهروندان قمی نمی‌دانیم که تلاش کردیم از سمت عوارضی تهران راه دسترسی ایجاد کنیم که متأسفانه این موافقت انجام نشد.

وی اضافه کرد: متأسفانه برخی دستگاه‌ها نسبت به توسعه شهر و رفع  مشکلات موجود دغدغه‌‎مند نیستند که اگر بخواهیم شهر پیشرفت کند باید مسائل و مشکلات را داخل استان برطرف کنیم و نباید به انتظار تهران باشیم.

سرپرست منطقه سه شهرداری قم با تاکید بر اینکه برای پیشرفت شهر نباید از هیچ تلاشی دریغ کرد، ابراز کرد: باید با یک توافقات داخل استانی مشکلات را همانند سایر استان‌های دیگر برطرف کرده و به انتظار تصمیم‌گیری در تهران نباشیم.

روحانی وزیری تصریح کرد: با توجه به اینکه هنوز مشکلات در بوستان ولایت برطرف نشده اما تلاش‌ها برای ساخت این بوستان وجود دارد. به جز راه دسترسی، اقدامات خوبی در این بوستان انجام‌شده و برای سال آینده نیز دو میلیارد تومان اعتبار اختصاص‌یافته که اگر هم بتوانیم بیش از این هزینه می‌کنیم.***