36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

اجرای ۲۳۰ حلقه شمع و ۱۶ هزار مترمکعب بتن‌ریزی در پروژه شهید اوسطی

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اجرای پروژه فاز 5 عمار یاسر گفت: این پروژه حداقل 230 حلقه شمع و  دو هزار تن آرماتوربندی و 16 هزار و 500 مترمکعب بتن‌ریزی خواهد داشت.

به گزارش شهرنیوز، عباس حلوایی‌زاده با اشاره به آغاز پروژه فاز ۵ عمار یاسر، اظهار داشت: تملک این پروژه سالیان سال طول کشیده و بیش از یک هزار میلیارد تومان هزینه تملک داشته است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از طراحی حدفاصل خیابان معلم تا خیابان ممتاز خبر داد و افزود: در این مسیر احداث تونل طراحی و اعتباری بالغ‌بر ۷۶ میلیارد تومان به آن اختصاص داده‌شده و به‌صورت منفی یک به‌صورت تونل و  قسمت بلوار معلم را عبوری رد کرده و سپس خروجی‌های آن طراحی‌شده است.

حلوایی زاده طول پروژه را ۱۶۰۰ متر اعلام کرد و گفت: کل این پروژه از مسیر خیابان معلم، ممتاز، بیگدلی، خیابان فاطمی و میدان سپاه گذشته و به‌صورت فازبندی اجرا می‌شود.

وی شاخصه‌های این پروژه را احداث تقاطع سه سطح در میدان سپاه دانست و تصریح کرد: تقاطع سه سطحه میدان سپاه در مرحله مطالعات و طراحی بوده و دسترسی این بلوار به بلوار جمهوری و بلوار شهید اخلاقی را امکان‌پذیر می‌کند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم شاخصه‌های این پروژه در این مرحله را یادآور شد و مطرح کرد: این پروژه حداقل ۲۳۰ حلقه شمع و دو هزار تن آرماتوربندی و ۱۶ هزار و ۵۰۰ مترمکعب بتن‌ریزی داشته و در ۱۸ ماه اجرایی می‌شود.

حلوایی زاده یکی از مشکلات پروژه را رفع معارض تأسیساتی دانست و خاطرنشان کرد: باوجودآنکه پروژه در بافت فرسوده شهر قرار دارد امیدواریم معارضات تأسیساتی آن به‌راحتی حل‌شده و در زمان کوتاهی به بهره‌برداری برسد.

وی در ادامه هدف از اجرای این پروژه را تشریح کرد و گفت: با اجرای این پروژه بلوار عمار یاسر تکمیل و بار ترافیکی این بخش از شهر ساماندهی می‌شود.***