30.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

اتوبوس فرهنگی سازمان ترافیک فعالیت خود را آغاز کرد

اتوبوس فرهنگی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگ سازی و افزایش ایمنی تردد راکبین موتور سیکلت، در سطح شهر حاضر شد.

به گزارش واحد خبر سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم، قاسم طالبی با اعلام خبر حضور و فعالیت اتوبوس فرهنگی سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری قم در سطح شهر، این طرح را با حضور و مشارکت پلیس راهور خواند و اظهار داشت: آموزش به موتورسیکلت‌سواران در این دوره محور قرار گرفته است.

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم خاطرنشان کرد: در دور جدید فعالیت اتوبوس فرهنگی، راکبین موتورسیکلت که بدون کلاه ایمنی در سطح شهر تردد می‌کنند، در یک دوره آموزشی کوتاه نیم ساعته و تماشای فیلم‌های آموزشی و آموزنده، نسبت به مخاطرات جانی عدم استفاده از کلاه ایمنی، سرعت غیر مجاز و عدم رعایت آئین نامه‌های راهنمایی آشنا می‌شوند.

طالبی افزود: برنامه ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و فرهنگ شهروندی همواره از دغدغه مدیران مجموعه شهرداری بوده و در حد امکانات و توانایی های موجود به این موضوعات خواهیم پرداخت و پس از پایان دوره کرونا آماده همکاری‌های آموزشی و فرهنگی با سایرنهادها همچون آموزش و پرورش، بسیج، مساجد و … خواهیم بود.**