32.6 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

قانون منع فروش سد راه پروژه‌های عمرانی در شهر / انجام تملکات دو ایستگاه مترو در منطقه ۶

سرپرست منطقه 6 شهرداری قم با اشاره به اجرای طرح تملک‌های ایستگاه‌های 13 و 14قطار شهری قم، گفت: قانون منع فروش اراضی فاقد کاربری مسکونی مانع از ایجاد زمین معوض برای تملک پروژه‌های عمرانی شده است.

سید رضا حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به قرارگرفتن احداث دو ایستگاه مترو قم در منطقه شش، اظهار داشت: دو ملک در ایستگاه ۱۳ و سه ملک در ایستگاه ۱۴ قطار شهری است که با برنامه‌ریزی صورت گرفته، تملک آن در دست اقدام است.

سرپرست منطقه ۶ شهرداری قم افزود: با توجه به تأکیدات صورت گرفته توسط شهردار و همراهی و حمایت هیئت‌مدیره قطار شهری، تا پایان سال ۹۹ باید این پنج پلاک که تأمین مالی آن نیز انجام‌شده به تملک درآید.

حسینی اعتبارات عمرانی سال جاری این منطقه شهرداری را ۷۶ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در اجرای طرح‌های عمرانی مشکلی نداشته و بر اساس برنامه از پیش تعیین‌شده اجرای طرح‌های مختلف انجام‌شده است، اما مشکل این بوده که در پروژه‌های تملکی با مشکل نبود معوض مواجهیم.

وی خاطرنشان کرد: امسال سالی بود که زمین خیلی در اختیار نبود و از این بابت باید در سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی بودجه تملک با دقت بیشتری دنبال شود.

سرپرست منطقه ۶ شهرداری قم گفت: امروز تمام مناطق شهرداری با قانون منع فروش روبرو هستند که در مناطق مشکل‌ساز شده و امیدواریم این مشکل نیز به‌نوعی برطرف و راهکار مناسبی برای آن پیش‌بینی شود و بتوانیم زمین‌های که در اختیار است را به‌نوعی جهت معوض املاک در طرح هزینه کنیم که بتوانیم با آن پروژه‌های تملک را به نتیجه برسانیم.**