33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

۶۵۰ تا ۷۰۰ تن زباله در طول شبانه‌روز در قم جمع‌آوری می‌شود/نظافت شهر توسط ۱۵۰۰ پاکبان

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم گفت: 650 تا 700 تن زباله در طول شبانه‌روز در شهر قم جمع‌آوری می‌شود.

سید محسن میرهادی در گفتگو با خبرنگار شهرنیوز، با تشریح فعالیت‌ها و اقدامات معاونت خدمات شهری شهرداری، اظهار داشت: حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری قم دارای ۷ سازمان و دو اداره است که هماهنگی و مباحث اجرایی سطح شهر را که یکی از معاونت‌های پرکار و یک نوعی هماهنگ‌کننده در سطح شهر با سایر دستگاه‌ها و ادارات برنامه‌ریزی می‌کند.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه یکی از وظایف مجموعه خدمات شهری رفت و روب شهر است، ابراز کرد: در طول شبانه‌روز بیش از ۶۵۰ تا ۷۰۰ تن زباله از سطح شهر قم جمع‌آوری می‌شود.

میرهادی عنوان کرد: نزدیک به ۲۵ میلیون مترمربع از معابر سطح شهر توسط ۱۵۰۰ نفر از پرسنل پاکبانان که بهداشت، نظافت و نگهداری معابر شهر را بر عهده دارند، پاکیزه می‌شود.

وی انتقال پسماندها به سایت دفن زباله را موردتوجه قرار داد و تصریح کرد: از مهم‌ترین وظایف حوزه معاونت خدمات شهری انتقال پسماند‌ها که خودش یک پروسه کاملاً مکانیزه بوده، انتقال و دفن آن است و به‌صورت ۲۴ ساعته نظافت و نگهداری شهر در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهم این است که باید شهر تمیز و عاری از هرگونه آلودگی در محیط زیست باشد و همکاران ما در این حوزه زحمات زیادی می‌کشند و کار را به‌صورت ویژه انجام می‌دهند.**