26.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

اجرای شبکه اصلی آب خام جمکران با هزینه ۴ میلیارد تومانی

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از اجرای شبکه اصلی آب خام محدوده جمکران با صرف هزینه 4 میلیارد تومانی خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادایان با اشاره به اجرای شبکه اصلی آب خام جمکران، اظهار کرد: طبق طراحی‌های صورت گرفته از سال گذشته، طرح شبکه اصلی شبکه آب خام جمکران وارد فاز عملیاتی شده و اقداماتی چون حفر چاه با هزینه ۲۵۰ میلیون تومان صورت گرفته است.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از تجهیز چاه با هزینه ۲۰۰ میلیون تومان، احداث مخزن با هزینه ۶۵۰ میلیون تومان، خرید ایستگاه پمپاژ با هزینه ۱۳۰ میلیون تومان، خرید لوازم و اجرای خط انتقال با هزینه ۲.۳ میلیارد تومان به طول ۶ کیلومتر و خرید و نصب مخزن با هزینه ۳۲۰ میلیون تومان در قالب این پروژه خبر داد و گفت: همچنین مخزن پیش ساخته بوستان کوهسار در حال ساخت بوده و با تکمیل فنداسیون فرایند نصب سازه شروع و ظرف دوهفته قابل استفاده خواهد بود.

جوادیان خاطرنشان کرد: حجم مخزن ۵۰۰ متر مکعب بوده و که با انتقال آب از چاه مجاور کارگاه مترو با دو مرحله پمپاژ به طول ۳۱۰۰ متر و با اختلاف ارتفاع ۸۰ متر آب وارد مخزن شده و در برگشت محدوده جنگلی بوستان کوهسار و نیز رینگ جمکران را کاملا به صورت ثقلی تحت پوشش شبکه آب خام قرار خواهد داد.

وی بیان کرد: با اجرای این طرح میتوان انتظار داشت انتقال آب تانکری در محدوده مذکور به صفر برسد و هزینه‌های سنگین انتقال تانکری حذف شود.**