25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

افزایش ناوگان جمع‌آوری پسماندهای بیمارستانی/ پویش هنوز تموم نشده و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تا پایان کرونا

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به حرکت فرهنگی راه‌اندازی پویش هنوز تموم نشده، گفت: این پویش یادآور آن است که تا پایان کرونا و ریشه کن شدن آن دستورالعمل های بهداشتی رعایت شود.

به گزارش واحد خبر سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به تمهیدات سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا، گفت: اقدامات ویژه سازمان همزمان با شیوع ویروس کرونا آغاز شد و در ابتدا تلاش شد نیروهایی که در مراکز دفع و دفن زباله فعال هستند و همچنین کارگرانی که نسبت به جمع آوری پسماندها از سطح شهر فعالیت می‌کنند به امکانات محافظتی و مراقبتی تجهیز شوند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم ادامه داد: ضد عفونی کامل ایستگاه پردازش پسماند خشک به صورت هفتگی و تمامی ۴۵ ایستگاه مشارکت، ضد عفونی روزانه تمامی خودروهای درب منازل ناوگان جمع‌آوری پسماند خشک و دیگر مراکز و بخش‌های مرتبط با سازمان از ابتدای شیوع ویروس در برنامه‌های سازمان قرار گرفت.

میرابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع پسماندهای پزشکی پرداخت و عنوان کرد: در این خصوص، تلاش کردیم تا تعداد ناوگان‌های جمع‌آوری و حمل پسماند را افزایش دهیم و پسماندهای بیمارستانی و عفونی در سریعترین زمان ممکن جمع‌آوری و انتقال پیدا کند.

وی با بیان اینکه همزمان با شیوع ویروس کرونا، یکی از مشکلات موجود رهاسازی دستکش و ماسک در معابر و ترکیب آن‌ها با پسماندهای عادی در مخازن است، گفت: از شهروندان می‌خواهیم ماسک‌های خود را پس از استفاده داخل پلاستیک جداگانه ای قرار دهند و در آن را گره بزنند و داخل مخازن بیندازند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم همچنین به راه اندازی پویش #هنوز تموم نشده اشاره کرد و گفت: این پویش یادآور آن است که با توجه به اینکه شهر قم در وضعیت آبی قرار دارد اما تا رسیدن به وضعیت سفید، شهروندان باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.**