29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

اجرای طرح توزیع کیسه‌های پارچه‌ای به جای نایلکس در فروشگاه‌های همشهری

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم از اجرای طرح جایگزینی کیسه‌های پارچه‌ای به جای پلاستیکی در فروشگاه‌های تحت نظارت سازمان در راستای فرهنگ سازی حفظ محیط زیست در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری، علیرضا مظفری اظهار داشت: این طرح با هدف حذف کیسه‌های نایلونی و پلاستیکی در خریدهای روزانه شهروندان و آموزش و آگاه سازی در زمینه عدم استفاده از نایلکس اجرا خواهد شد.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم مهمترین مزایای این کیسه‌ها را قابلیت بازیافت و کمک به پاکیزگی محیط زیست ارزیای نمود و بیان داشت: اجرای این طرح مهمترین زمینه برای مشارکت مردم به منظور کاهش تولید و مصرف کیسه‌های پلاستیکی محسوب می‌شود.

مظفری با اشاره به هماهنگی‌های بعمل آمده با عاملین فروشگاه همشهری تحت نظارت سازمان و روند اجرای این طرح افزود: به زودی کیسه ‌های پارچه‌ای و کاغذی قابل بازیافت به جای کیسه پلاستیکی در سطح این فروشگاه‌ها و از شهروندان می‌خواهیم با مشارکت در این طرح بزرگ؛ در جهت حفظ محیط زیست تلاش نموده تا در آینده شاهد محیط سالم و عاری از هر گونه آلودگی باشیم.**