28.9 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تامین علائم ترافیکی شبکه بزرگراهی شهر قم

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: شبکه معابر بزرگراهی داخلی شهر قم به علائم ترافیکی و تابلوهای تعیین مسیر مجهز می‌شوند.

به گزارش واحد خبر سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم، با شکل گیری معابر بزرگراهی در شهر قم شاهد تردد و افزایش استفاده شهروندان از آنها هستیم. در واقع سهم بسزایی از هدایت و کنترل ترافیک و تردد شهری به مسیرهای بزرگراهی اختصاص داده شده‌اند که لزوم توجه بیشتر به این مسیرها را مشخص می‌کند.

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با اعلام خبر توجه و استخراج نیازهای ترافیکی شبکه بزرگراه‌های شهر، از نصب علائم ترافیکی و تابلوهای تعیین مسیر در این معابر خبر داد و بیان داشت: با توجه به اینکه بسیاری از بزرگراه‌های شهری قم در چند سال گذشته احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته‌اند و دارای تقاطع‌ها، میدان‌ها و پل‌های متعددی هستند، تامین نیازهای ترافیکی این معابر در دستور کار سازمان ترافیک قرار دارد.

طالبی افزود: تابلوهای تعیین مسیر نصب شده در بزرگراه‌های شهری به رنگ سبز بوده و زیرمجموعه تابلوهای اخباری محسوب می‌شود که با هدف مسیریابی سریع رانندگان برای انتخاب کوتاه‌ترین و بهترین مسیر به منظور کاهش زمان سفر و دستیابی آسان‌تر به مقصد و افزایش ایمنی معابر به دو صورت بالاسری و کناری نصب می‌شوند.

وی همچنین از نصب تابلوهای تعیین مسیر کناری در بلوار امام صادق (ع) پردیسان واقع در منطقه هشت خبر داد و گفت: نصب تابلوهای تعیین مسیر با توجه به تردد بالای شهروندان در این معبر و وجود دسترسی چندین دانشگاه و معبر شریانی بین بلوار الغدیر و بزرگراه مرجعیت از اهمیت بالایی برخوردار بود.

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم در پایان از انعکاس تقدیر و تشکر شهروندان از سازمان ترافیک در خصوص اجرای این طرح خبر داد.**