۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

احداث تقاطع غیرهمسطح نماز با قرارداد ۶۸ میلیارد تومانی

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم احداث تقاطع غیرهمسطح نماز بااعتبار 68 میلیارد تومانی با قراردادی 18 ماهه خبر داد.

عباس حلوایی زاده در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان نماز، اظهارداشت: میدان نماز که اخیرا کلنگ زنی شده است ازجمله تقاطع‌هایی است که با توجه احداث پروژه‌های دیگر مانند بلوار آیت‌الله بروجردی الزام‌آور شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم بابیان اینکه با احداث بلوار آیت‌الله بروجردی میدان نماز بار ترافیکی را به خود جذب کرد، افزود: بر اساس مطالعات انجام‌شده در ادامه نیز با احداث بلوار فردوسی بار ترافیکی سنگینی را متحمل می‌شود و در اولویت طرح جامع حمل‌ونقل و ترافیک شهر قم نیز قرارگرفته است.

حلوایی زاده ادامه داد: طراحی میدان نماز به این‌گونه انجام‌شده است که محور جمهوری به‌صورت روگذر در دو خط عبور رفت و دو خط عبور برگشت و محور فردوسی در سطح منفی یک با سه خط عبور رفت و سه خط برگشت طراحی‌شده است.

وی بابیان اینکه میدان نیز در سطح همکف طراحی‌شده است، تصریح کرد: برآورد اولیه طرح ۶۸ میلیارد تومان با مدت قرارداد ۱۸ ماهه است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اینکه پروژه معارض ملکی ندارد، تأکید کرد: معارضات تأسیساتی در پروژه وجود دارد که حین انجام کار رفع خواهد شد.

حلوایی زاده بابیان اینکه میدان نماز از پروژه‌هایی است که می‌تواند کاهش ترافیک بسیار بالایی به همراه داشته باشد، تصریح کرد: با احداث تقاطع نماز، رینگ فردوسی به چیزی که مدنظرمان است یعنی اتصال مناطق دو، یک چهار و پنج نزدیک می‌شود و می‌تواند دسترسی کاملی به شهروند بدهد.

وی با اشاره به آرام‌سازی هسته مرکزی شهر عنوان کرد: زمانی می‌توانیم به این هدف برسیم که رینگ‌های پیرامون را ساخته باشیم و دسترسی مردم به مناطقی که نیاز دارند از این رینگ‌ها انجام‌شده و نیاز به تردد از هسته مرکزی شهر نداشته باشند.***