۸ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

افزایش تعرفه‌های مدیریت پسماند اجتناب ناپذیر است

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، افزایش تعرفه‌های مربوط به این سازمان را برای بازدارندگی بیشتر، ضرورتی انکارناپذیر دانست و بر آن تأکید کرد.

به گزارش شهرنیوز، سید عبدالله میرابراهیمی که در نشست امروز شورای اسلامی شهر سخن می‌گفت با اشاره به این که سازمان مدیریت پسماند یک سازمان مهم خدمات رسانی به مردم است، تصریح کرد: تعرفه عوارض و خدمات بهای این سازمان در سال های اخیر بر اساس نوعی از نگاه یارانه ای به این تعرفه ها در نظر گرفته می شد.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم همچنین به برخی تعرفه های در نظر گرفته شده برای این سازمان در سال آینده و همچنین اشاره برخی از اعضای شورای اسلامی شهر برای کاهش این تعرفه‌ها توجه داد و گفت: تردیدی نیست که این تعرفه‌ها بر اساس هزینه‌های سازمان باید رشدی بیش از آن چه در لایحه سال آینده در نظر گرفته شده است، تجربه کند، بویژه آن که هزینه‌های تعمیر و نگهداری با رشدی چشمگیر مواجه بوده است.

میرابراهیمی در عین حال یادآور شد: البته افزایش برخی از تعرفه‌ها هم با هدف نوعی از بازدارندگی صورت می‌گیرد تا عملا کاهش هزینه‌های سازمانی را به دنبال داشته باشد.

وی در ادامه به برخی آلوده‌سازیها مانند تخلیه نخاله توسط افراد برخوردار اشاره کرد و بیان داشت: باید گفت اگر بخواهیم یارانه‌ای هم برای موضوع مدیریت پسماند در نظر بگیریم، باید آن را متعلق به افراد کمتر برخوردار بدانیم، نه افراد برخورداری که سود اقتصادی قابل توجهی از انبوه سازی و مواردی مانند آن به دست می آورند.

همچنین در این زمینه، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر نیز خاطرنشان کرد: تخفیف‌هایی که در سال‌های قبل و سال جاری برای مدیریت پسماند در نظر گرفته شده و می‌شود، برای ایجاد نوعی از فرهنگسازی بوده است.

روح الله امراللهی افزود: بنابراین برخی افزایش‌ها در تعرفه عوارض و خدمات بهای سازمان مدیریت پسماند شهرداری برای سال‌های آینده منطقی است و باید هزینه‌های سازمانی را پوشش دهد، بویژه آن که این افزایش بیشتر برای افراد متمکّن مانند افرادی که در ساخت و ساز انبوه فعال هستند در نظر گرفته شده است.