35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تسهیلات ۴۰۰ میلیونی برای نوسازی اتوبوس‌های شهری

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از ارائه تسهیلات مالی 4 درصدی با پرداخت 60 ماهه و تا سقف 400 میلیون تومان برای نوسازی هر یک از اتوبوس‌های شهری خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان در نشست روز دوشنبه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به ارائه تسهیلات جدید مالی برای بازسازی ناوگان و نوسازی اتوبوس‌های شهری خاطرنشان کرد: این تسهیلات از سوی صندوق کارآفرینی امید ارائه می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم درباره شرایط پرداخت این تسهیلات نیز بیان داشت: این تسهیلات به صورت ۴ درصد و بازپرداخت ۶۰ ماهه خواهد بود که برای هر اتوبوس، مبلغ ۲۴۴ میلیون تومان در نظر گرفته شده که البته امکان افزایش این مبلغ تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان نیز وجود خواهد داشت.

ذاکریان ضمن اشاره به سخن یکی از اعضای شورای اسلامی شهر درباره مشکل دار بودن برخی اتوبوس‌های نوسازی و اورهال شده، تصریح کرد: این مطلب صحت ندارد، البته شیشه این اتوبوس‌ها با توجه به کولردار کردن ناوگان حمل و نقل عمومی، مشکلاتی داشت که تا رفع این مشکل در تست باران و مطمئن شدن از عدم نشتی شیشه‌های اتوبوس، آن ها را از شرکت اورهال کننده تحویل نگرفتیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تسهیلات جدیدی که برای بازسازی و اورهال کردن اتوبوس‌ها تعلق گرفته است، تعداد بیشتری از اتوبوس‌های شهری بتوانند نسبت به بازسازی و نوسازی خود اقدام کنند تا حمل و نقل عمومی شهر در خدمتگزاری بهتر به مردم موفق باشد.**