37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

انقلاب اسلامی اثرگذارترین اتفاق قرن/مسئولان باید پاسخگوی خون شهدا باشند

شهردار قم گفت: امروز مسئولیتی که انقلاب بر دوش مسئولان گذاشته مسئولیتی فراجهانی بوده و باید بینش کافی به این مهم داشته باشیم.

به گزارش شهرنیوز، دکترسید مرتضی سقاییان‌نژاد امروز در مراسم کلنگ زنی پروژه بلوار شهید اوسطی با اشاره به اتفاقات دو قرن گذشته، اظهار داشت: قیام امام خمینی (ره) در قرنی که تمام فرضیات در مسیر دین زدایی و حذف معنویت از زندگی بشریت بوده فراتر از یک انقلاب منطقه‌ای است.

شهردار قم مخالفت‌های امروز کشورهای جهان را با نظام جمهوری اسلامی ایران بر خواسته از فرضیات دین‌ستیز دانست و افزود: امروز فرهنگ انقلاب و اسلام در مقابل فرهنگ غرب قرارگرفته و چالش‌های اساسی در پیشرو جهان قرار داده است.

سقاییان‌نژاد، انقلاب اسلامی با محوریت ولایت‌فقیه را تأثیرگذارترین اتفاق قرن عنوان و تصریح کرد: امروز مسئولیتی که انقلاب بر دوش مسئولان گذاشته مسئولیتی فراجهانی بوده و باید بینش کافی به این مهم داشته باشیم.

وی خون شهدا را ضامن پیروزی و تداوم انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: همه مسئولان باید پاسخگوی خون شهدای انقلاب بوده و بدانیم هر جا برای انقلاب و نظام مشکلی پیش‌آمده خون شهدا نجات‌بخش و راه گشا بوده است.

شهردار قم دغدغه‌مند بودن مسئولان را برای کسب رضایت مردم یادآور شد و مطرح کرد: همه ما امروز مخاطب شهدا هستیم و باید از ایام‌الله دهه فجر عبرت‌های لازم را گرفته و خدمتگزار مردم و انقلاب باشیم زیر اما با انقلاب به مسئولیت رسیده‌ایم.

سقاییان‌نژاد اعتقاد و موتور محرکه مدیریت شهری در قم را اعتقاد به پاسخگویی به شهدا دانست و تأکید کرد: مردم از مدیریت شهری مطالبه عمل داشته و از شنیدن شعار و حرف خسته هستند.

وی نحوه افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های شهری را تشریح کرد و گفت: مدیریت شهری به دنبال حرکت‌های پوپولیستی در شهر نبوده و هر پروژه‌ای که به اتمام برسد در اختیار شهروندان قرارگرفته و در بسیاری موارد بدون مراسم افتتاحیه پروژه بازگشایی می‌شود.

شهردار قم از تکمیل تقاطع سه سطح میدان ولیعصر(عج) در چند روز گذشته خبر داد و بیان کرد: پیاده راه انقلاب، بلوار حضرت خدیجه(س) به‌عنوان رینگ دوم جمکران نیز در چند روز گذشته به بهره‌برداری رسیده است.

سقاییان‌نژاد، ۶ مرحله افتتاح پروژه در سال ۹۹ را انقلابی در حوزه تکمیل پروژه‌های عمرانی ذکر کرد و اظهار داشت: مدیریت شهری در قم توانسته با همه مشکلات اقتصادی و عدم کمک‌های دولتی پروژه‌های کلیدی و بزرگی انجام دهد و هیچ پروژه‌ای به علت مشکلات اقتصادی نیمه‌تمام راه نشده است.

وی افزایش سرانه فضای سبز از ۱۳ مترمربع به بیش از ۲۰ مترمربع را یادآور شد و افزود: تلاش شده فاز نخست قطار شهری به طول ۵.۲ کیلومتر نیز تا اوایل سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.

شهردار قم ادامه داد: پروژه عمار یاسر از سال ۵۷ کلید خورده و اهمیت آن برای مردم قم قابل‌توجه بوده و امروز شاهد آغاز عملیات عمرانی فاز ۵ آن با همه مشکلاتی که در حوزه تملک و گرانی داشته‌ایم، هستیم.

سقاییان‌نژاد اعتبار این پروژه را ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: این پروژه در مناطق یک و هفت بوده که ۲۷۳ پلاک آن در منطقه هفت، و ۳۲ پلاک آن در منطقه یک بوده که۱۷۲ پلاک آن آزادسازی و ۱۰۰ پلاک آن باقی‌مانده است.

وی در پایان با کمک از پیشگاه پروردگار متعال برای انجام وظایف خود خاطرنشان کرد: تملک پلاک برای آزادسازی مسیر و آغاز پروژه عمرانی یکی از سخت‌ترین مراحل کاراست و باید مسئولان نسبت به ‌حق‌الناس و بیت‌المال دغدغه‌مند باشند.

شهردار قم ادامه داد: عملیات عمرانی فاز ۵ پروژه عمار یاسر از خیابان معلم تا خیابان ممتاز امروز آغازشده و امیدواریم با اتمام تملک‌ها سرعت انجام پروژه افزایش پیداکرده و با توجه به افزایش ۵۰ میلیاردی بودجه این پروژه، سرعت تملک بیشتر خواهد شد.****