33.3 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

#هنوزتموم‌نشده برای آگاهی‌بخشی به مردم اثربخش است/ اهمیت فرهنگ‌سازی بین مردم برای رعایت نکات بهداشتی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به پویش #هنوزتموم‌نشده گفت: این پویش بسیار اثربخش و ارزشمند و مهم است و باید مردم در نظر داشته باشند و این فرهنگ ایجاد شود که تا آماده شدن واکسن رعایت نکات بهداشتی را داشته باشند.

به گزارش شهر نیوز، محمدرضا قدیر با بیان اینکه کرونا هنوز تمام نشده است اظهار کرد: ما هنوز خیلی کار داریم و باید آمادگی داشته باشیم که از نظر ویروسی دچار مشکل نشده و پیک جدید رخ ندهد.
وی با تاکید بر اینکه کووید۱۹ درمان ندارد و تنها راه مقابله با آن پیشگیری است تصریح کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستن مستمر دست‌ها از جمله راه‌های پیشگیری از این بیماری است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: این ویروس پیر و جوان و ورزشکار و… نمی‌شناسد و به تازگی هم متاسفانه دو تن از ورزشکاران خوب ما درگیر این ویروس شده و جان خود را از دست دادند، پس مردم باید هشیار باشند.
وی با اشاره به پویش #هنوزتموم‌نشده گفت: این پویش بسیار اثربخش و ارزشمند و مهم است و باید مردم در نظر داشته باشند و این فرهنگ ایجاد شود که تا آماده شدن واکسن رعایت نکات بهداشتی را داشته باشند.
قدیر گفت: تا اواخر بهار زمان نیاز است تا واکسن ایرانی وارد مرحله عملیاتی شود و حدود یکسال هم زمان برای واکسیناسیون کل مردم نیاز است.
وی با تاکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی بین مردم برای رعایت نکات بهداشتی گفت: متاسفانه شاهدیم که زدن ماسک بین مردم کم شده و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کاهش پیدا کرده و امیدواریم مردم به این مساله بیش از پیش دقت داشته باشند و راه این مساله آگاهی‌بخشی و تبلیغات است.
قدیر خاطرنشان کرد: کاری که شهرداری در حوزه اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی شروع کرده بسیار خوب است و امیدواریم با همکاری مردم و نهادهای مختلف بتوانیم بر این ویروس پیروز شویم.**