33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

ورود ۱۰۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده به چرخه حمل و نقل قم

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به ورود 40 دستگاه اتوبوس بازسازی شده از ابتدای سال به ناوگان حمل و نقل قم، از برنامه‌ریزی برای ورود 60 دستگاه اتوبوس دیگر تا پایان سال خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان در مراسم در مراسم آغاز به کار ۲۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده و ۸۳ تاکسی با گرامیداشت دهه فجر، اظهار داشت: از سال ۹۶ که در خدمت شهرداری بودیم یکی از اولویت‌های کاری تقویت و پایداری وضعیت حمل و نقل عمومی بوده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به اینکه از ۲۹۰ اتوبوس فعال در سال ۹۶ حدود ۲۶۰ دستگاه متعلق به بخش خصوصی بود، افزود: فقط ۳۰ دستگاه متعلق به شهرداری بود اما ظرف سال گذشته سند ۲۱۰ دستگاه اتوبوس بخش خصوصی آزاد شده و  از چرخه حمل و نقل عمومی خارج شده است.

ذاکریان با بیان اینکه اگر این تدابیر توسط مدیریت شهری اندیشیده نشده بود قطعا یکی  از مشکلات جدی امروز ما حمل و نقل عمومی بود، تصریح کرد: ظرف دو سه سال گذشته حدود ۱۴۰ دستگاه اتوبوس خریداری شده است.

وی از بازدید از تمام کارخانه‎های ساخت اتوبوس، تاکید کرد: با توجه به تحریم‌ها و مباحث اقتصادی که اتفاق افتاد تولید اتوبوس در داخل نداشتیم و برای اینکه با وقفه مواجه نشویم بازسازی اتوبوس‌ها در دستور کار قرار گرفت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه اتوبوس‌های فرسوده که سالها متوقف بودند با کار کارشناسی حوزه حمل و نقل بازسازی شدند، افزود: سه مناقصه با تعداد ۵۶، ۳۹ و ۵۳ دستگاه برگزار شد که مناقصه اول به قرارداد رسید.

ذاکریان افزود: ۲۰ اتوبوس چندماه قبل وارد چرخه حمل و نقل شد و امروز هم ۲۰ اتوبوس دیگر بعد از بازسازی اساسی به ناوگان حمل و نقل قم اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه امیدوار هستیم تا پایان سال ۶۰ دستگاه دیگر هم بعد از بازسازی وارد چرخه حمل و نقل شود، ادامه داد: برای ۹۴ دستگاه دیگر هم دو بار مناقصه برگزار شده است که به دلیل افزایش قیمت‌ها به نتیجه نرسیده و برای بار سوم به مناقصه می‌رود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از برنامه‌ریزی برای بازسازی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر در ۶ ماه اول سال ۱۴۰۰ تاکید کرد: با تلاش همه دوستان و حمایت تیم مدیریت شهری وقفه‌ای در خدمت رسانی حمل و نقل عمومی اتفاق نیفتاد.***