35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

جمکران هنوز روستاست/ مشکلات عدم الحاق جمکران به قم

مدیر منطقه پنج شهرداری قم با اشاره به مشکلات عدم الحاق جمکران به قم گفت: از برج 10 سال 97 تا به امروز هیئت دولت قرار است که الحاق جمکران به قم را تصویب کند.

علیرضا اقبالیان در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به مشکلات الحاق جمکران به شهر قم، اظهار داشت: برای بسیاری از اقدامات در محدوده جمکران با مشکلاتی همراه هستیم به این دلیل که هنوز جمکران روستاست و به شهر قم الحاق نشده است.

مدیر منطقه پنج شهرداری قم با اشاره به رای دیوان و راه و شهرسازی قم، افزود: بر اساس این آرا نمی‌توانیم با صاحبان زمین و شهروندان در محدوده جمکران توافق کنیم چرا که خارج از محدوده است.

اقبالیان با اشاره به پیگیری‌های این موضوع از طریق استانداری قم، افزود: بر اساس پیگیری‌ها نتیجه این شد که وضعیت الحاق جمکران به قم در هیئت دولت در حال بررسی است که از بخش قمرود جدا شده و به قم الحاق شود.

وی با بیان اینکه روند الحاق از سال ۸۶ به درستی طی نشده است، افزود: در شورای عالی معماری و شهرسازی این الحاق مصوب شده، اما سیرش را درست طی نکرده و در جلسات کشوری هیئت دولت مطرح نشده است. از برج ۱۰ سال ۹۷ تا الان هیئت دولت قرار است که الحاق جمکران به قم را تصویب کند.

مدیر منطقه پنج شهرداری قم با اشاره به مشکلاتی که این موضوع برای شهرداری به همراه داشته است، گفت: شهرداری با مردم به سختی توافق می‌کند اما نمی‌توانیم اجرایی کنیم. برای ارائه خدمات شرکت‌های خدمت‌رسان هم با مشکل مواجه هستیم مثلا تیرهای برق منطقه جمکران هنوز جلو عقب است و اداره برق اگر بخواهد جابه جا کند نیاز به تعیین خط بر هست اما با توجه به مشکل الحاق نشدن جمکران نمی توانیم محدوده خط بر را برای اداره برق مشخص کنیم.**