29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

بهسازی بازار کفاشان قم آغاز می‌شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با اشاره به برنامه‌ریزی برای بهسازی بازارهای نو و کهنه، از کلنگ‌زنی بهسازی بازار کفاشان تا انتهای سال 99 خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، غلامرضا جانقربان در حاشیه کلنگ زنی عملیات اجرایی بهسازی معابر شهری اظهار داشت: به‌منظور رفاه حال مردم بهسازی معابر شهری، گذرهای فرهنگی، راسته‌بازارها و تبدیل خیابان‌های هسته مرکزی شهر به پیاده راه در دستور کار شهرداری قرارگرفته است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با اشاره به بهسازی بازار کفاش‌ها و بازار نو و کهنه از سوی شهرداری قم افزود: در بازار نو که یک بازار قدیمی است در گذشته اتفاقاتی افتاده بود اما مورد رضایت مردم نبود و به همین منظور بهسازی آن به‌صورت مجدد در دستور کار قرار گرفت.

وی از اعتبار ۲.۶ میلیارد تومانی بهسازی بازار نو خبر داد و افزود: به پیشنهاد شهردار قم این اعتبار به این منظور اختصاص‌یافته و مورد تصویب شورای اسلامی شهر قم قرار گرفت.

به گفته جانقربان تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل میراث فرهنگی در همین رابطه منعقدشده است که کف سازی گذر نو و کهنه  از سوی شهرداری انجام‌شده و میراث هم مسئولیت تعمیر سقف این دو بازار را برعهده بگیرد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم افزود: انتظار داریم که همزمان که کار کف‌سازی از سوی شهرداری انجام می‌شود، میراث هم برای کار تعمیرات سقف وارد شده و جداره بازار هم با مشارکت مردم بهسازی شود.

وی از عقد قرارداد بهسازی بازار کفاشان هم خبر داد و گفت: بازار کفشان نیز بازاری است که نیاز به ساماندهی و مرمت کف، سقف و بدنه دارد که در سال ۹۹ به مرحله کلنگ زنی می‌رسد.