35.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

احداث کمربند سبز هفت و نیم هکتاری در بلوار امامت

سرپرست منطقه هشت شهرداری قم از احداث کمربند سبز هفت و نیم هکتاری در بلوار امامت پردیسان خبرداد.

به گزارش واحد خبر منطقه هشت شهرداری قم، محمد رمضانی ضمن اشاره به اهمیت توسعه فضای سبز، ابراز داشت: در حال حاضر پردیسان بالاترین سرانه فضای سبز را در میان مناطق هشتگانه شهر قم دارد و درصدد هستیم با احداث بوستان های بیشتر و گسترش فضای سبز این سرانه را ارتقاء دهیم.

سرپرست منطقه هشت شهرداری قم در ادامه با اشاره به ایجاد کمربند سبز در بلوار امامت، افزود: در این کمربند سبز با وسعتی بالغ بر ۷۵هزار متر مربع تعداد تعداد ۴۷۰۰ اصله نهال کاشته شده است.

رمضانی با بیان اینکه در تمامی مساحت ۷۵هزارمتر مربعی این قطعه سبز، آبیاری تحت فشار قطره ای اجرا شده است، افزود: با استفاده از این روش آبیاری درصدد کاهش هرچه بیشتر مصرف آب و افزایش بهینه سازی در آبیاری درختان هستیم.

وی در ادامه گونه‌های کاشت شده در این قطعه را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: گونه‌هایی نظیر نارون، کاج تهران، زیتون تلخ و مثمر و پده کاشت شده است.

سرپرست منطقه هشت شهرداری قم ضمن اشاره به هزینه احداث این کمربند سبز، خاطرنشان کرد: بالغ بر ۱۱میلیارد ریال هزینه احداث این کمربند سبز شده است.

رمضانی در ادامه با بیان اینکه با احداث این قطعه سبز در بلوار امامت رینگ سبز پردیسان تکمیل شده، افزود: در حال حاضر هر چهار ضلع منطقه دارای کمربند سبز است.**