33.9 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

تجاری‌های پردیسان قم متناسب با واحدهای مسکونی واگذار نشده است/لزوم واگذاری ۲۵ درصد تجاری‌ها طبق توافقنامه به شهرداری

سرپرست منطقه هشت شهرداری قم گفت: قرار بر این بود همزمان با شکل‌گیری کاربری‌های مسکونی بر اساس مزایده و قوانین واحدهای تجاری واگذار شود، اما متأسفانه تجاری‌ها متناسب با واحدهای مسکونی واگذار نشده است.

به گزارش شهرنیوز، محمد رمضانی با اشاره مشکلات منطقه پردیسان، اظهار داشت: بر اساس نیازها و مقتضیات دوره‌های گذشته، قطعاتی به‌عنوان مکان‌های عمومی یا تجاری مختلف پیش‌بینی شد که قرار بر این بود همزمان با شکل‌گیری کاربری‌های مسکونی بر اساس مزایده و قوانین اداره راه و شهرسازی واگذار شود، اما تجاری‌ها متناسب با واحدهای مسکونی واگذار نشده است.

سرپرست منطقه هشت شهرداری قم عنوان کرد: بر اساس ایجاد مسکن مهر جمعیت بسیاری در پردیسان مستقر شده‌اند که نیاز به انواع خدمات دارند اما از خدمات اولیه بسیار ضعیفی برخوردار بوده و هستند.

رمضانی با بیان اینکه اگر کمیسیون ماده ۵ به ما اجازه لازم را بدهد می‌توانیم به‌صورت نظام‌مند قسمت‌های تجاری را به مردم واگذار کنیم، ابراز کرد: با واگذاری بخش‌های تجاری درصد زیادی از مشکلات ساکنان منطقه هشت را کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از اقدامات از توان و عهده شهرداری پردیسان خارج است، اضافه کرد: طبق انعقاد تفاهم‌نامه‌ای که پردیسان به‌عنوان منطقه‌ای جداگانه به شهرداری قم واگذار شد، قرار بر این شده که ۲۵ درصد از قطعات و اراضی تجاری پردیسان بر اساس قیمت تمام‌شده به شهرداری واگذار شود.

سرپرست منطقه هشت شهرداری قم ابراز کرد: تمام اقدامات اداری تفاهم‌نامه مذکور انجام‌شده است که سوابق آن نیز موجود است، اما به دلایل مختلف از جمله دولت و مدیریت‌ها و همچنین ناتوانی شهرداری در خصوص خرید اراضی تجاری به قیمت روز، این اقدام ناتمام مانده است.**