33.9 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

پیشرفت ۳۲ درصدی تونل جمهوری/ برنامه‌ریزی برای پایان پروژه تا تیرماه آینده

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به هزینه 38 میلیارد تومانی پروژه تونل جمهوری از پیشرفت 32 درصدی آن با توجه به اصلاح جبهه کاری خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، عباس حلوایی زاده در جلسه شورای سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با اشاره به هزینه پروژه تونل جمهوری اظهار داشت: ۳۸ میلیارد تومان تا به امروز برای این پروژه هزینه شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه ۲۵ میلیارد ردیف بودجه این پروژه بوده است، افزود: ۱۳ میلیارد تومان نیز در اصلاحیه درخواست کردیم که جمعا به ۳۸ میلیارد تومان رسیده است.

حلوایی زاده از درخواست ۳۵ میلیاردبرای اجرای این پروژه درسال آینده هم خبر داد و تاکید کرد: با این مقدار اعتبار می‌توانیم فقط بخش عمرانی پروژه را به انجام برسانیم.

وی به درصد پیشرفت این پروژه نیز اشاره کرد و گفت: تا به امروز اجرای پروژه ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که تا پایان سال به  ۴۰ درصد می‌رسد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم تاکید کرد: معارضات بسیار زیادی در اجرای پروژه وجود داشت به طوری که داخل میدان هم فیبر، هم لوله گاز، لوله آب شرب و آب شیرین و حتی نفت قدیمی داشتیم که همگی جابه جا شد.

حلوایی زاده از دریافت انحراف ترافیک یک سمت میدان هم خبر داد و تاکید کرد: برای جابه جایی لوله فاضلاب هم قراداد بستیم که جابه جایی آن را خودمان انجام بدهیم.

وی افزود: تخریب آسفالت رمپ قبل از میدان امام حسین(ع) انجام شده و مصالح زیرسازی برداشت شده است. با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و با توجه به اصلاحیه طرح امیدوار هستیم تا برج چهار کل عملیات را بتوانیم تکمیل کنیم.***