28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار دانشگاه علمی و کاربردی

برگزاری رویداد شتاب خدمات شهری و محیط‌زیست با مجوز وزارت علوم برای نخستین بار

رئیس دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قم رویکرد دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری قم بر اساس سند شهرداری دانست و گفت: رویداد شتاب خدمات شهری و محیط‌زیست با مجوز وزارت علوم برای نخستین بار درقم در حال برگزاری است.

به گزارش شهرنیوز، مصطفی ملایی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قم را سند پرافتخار شهرداری دانست و اظهار داشت: دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قم بر اساس سند پرافتخار شهرداری قم که توسط شهردار قم تدوین‌شده فعالیت می‌کند.

وی رویکرد دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری قم بر اساس سند شهرداری تشریح کرد و افزود: دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قم تربیت متخصصان حوزه شهری و برطرف کردن نیازهای فرهنگی و خدماتی شهر را در اولویت قرار داده است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قم ادامه داد: در حوزه آموزش‌های فرهنگ شهروندی ۲۱۰ فارغ‌التحصیل تربیت‌شده که در فرهنگ‌سرا و شورای محلات برای کاهش آسیب‌های مدیریت شهری در حال فعالیت هستند.

ملایی ظرفیت گردشگری استان قم را قابل‌توجه دانست و تأکید کرد: در دانشگاه با رشته گردشگری تلاش شده ظرفیت استان قم موردتوجه قرار گیرد و در حال حاضر ۱۱۰ نفر فارغ‌التحصیل در این رشته داریم.

وی ارائه رشته روایت گری دفاع مقدس را برای نخستین بار در قم قابل‌تقدیر خواند و بیان کرد: این رشته برای نخستین بار در شهر قم ارائه‌شده و در کنار رشته‌های دیگری مانند تاکسیرانی توانسته توان فرهنگی شهر را افزایش دهد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قم دانشگاه را بازوی شهرداری در مسیر توانمندی شهر دانست و اظهار داشت: تلاش شده با راه‌اندازی مراکزی مانند مرکز نوآوری گردشگری و کارآفرینی در جهت توانمندسازی شهروندان در حوزه اقتصادی نیز گام برداریم.

ملایی از راه‌اندازی رویداد شتاب خدمات شهری و محیط‌زیست با مجوز وزارت علوم خبر داد و گفت: این رویداد با حمایت مدیران شهری و شهرداری قم در سطح ملی در حال برگزاری بوده و وبینارها برای شهرداری‌های کشور برگزار می‌شود.

وی از افزایش ۶۰۰ درصدی دانشجویان دانشگاه نیز خبر داد و تأکید کرد: در حال حاضر ۱۳۰۰ دانشجو در دانشگاه در حال تدریس بوده و انجمن‌های علمی در همه رشته‌ها نیز راه‌اندازی شده است.**