38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پروژه‌های نیمه کاره در قم ساماندهی شوند/ ضرورت ادامه پروژه قطار شهری

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه گزارش مدیریت شهری قم همیشه امیدوار کننده است، بر لزوم ساماندهی پروژه‌های نیمه کاره تاکید کرد.

به گزارش شهرنیوز، آیت الله حسینی بوشهری در دیدار با شهردار قم و تیم مدیریت شهری با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی و ولادت حضرت فاطمه(س) اظهار داشت: گزارش تیم مدیریت شهری همیشه امیدوار کننده است.

امام جمعه قم نقش مردم در انقلاب ما را نقش بی بدیل خواند و افزود: تصور اینکه مردم قبل از انقلاب جرات این که در مقابل یک رژیم تا دندان مصلح بایستند بدون وجود یک رهبر بصیر ممکن نبود.

وی ادامه داد: بدون پشتوانه مردمی هم رهبری نمیتواند به تنهایی نقش آفرینی کافی را داشته باشد، وجود رهبری و وجود مردم مکمل هم اند، رهبری باید پشتوانه داشته باشند و مردم هم باید هدایت بشوند.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه بعد فرهنگی انقلاب ما بر ابعاد دیگر سرآمد بوده است تاکید کرد: دشمن هم فرهنگ ما را نشانه گرفته چرا که اگر فکر و فرهنگ از یک جامعه گرفته شود هویت یک جامعه از آن گرفته می‌شود اما اگر کسانی زیر چتر فرهنگ رشد بکنند و مسائل اجتماعی با باور فرهنگی رشد بکند این جامعه یک جامعه مترقی خواهد بود.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه میخواستند با تحریم‌ها بین مردم و انقلاب شکاف ایجاد کنند، تاکید کرد: تحریم‌هایی که بر ما وارد کردند خسارت سنگین برای ما وارد کرد و جای تردیدی ندارد اما دشمن هم به هدف خودش از این تحریم ها نرسید.

وی با بیان اینکه روزی ده ها پروژه در کشور علی رغم همه این تحریم‌ها افتتاح می‌شود، تاکید کرد: دنیا احساس می‌کرد که ایران با این تحریم‌ها تنها می‌ماند و این تنهایی کشور را فلج می‌کند اما هر روز شاهد افتتاح پروژه‌های مختلف هستیم و مردم همچنان با نظام و انقلاب همراه هستند که نمونه آن را در تشییع سردار سلیمانی مشاهده کردیم.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه در قم هم این اتفاق افتاده است، بیان کرد: بعد از استان شدن قم هر سال شاهد این هستیم که زیرساخت‌های قم رو به توسعه است و هر روز گزارش‌هایی که می‌شنویم این است که قم علی رغم همه مشکلاتی که دارد، به خوبی پیش می‌رود.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه تربیت نیروی متخصص جایش خالی بود، افزود: مدیریت شهری در تربیت نیرو باید خودکفا باشد و نیروهای متخصص در عرصه‌های مختلف شهری تربیت کند، وقتی بر اساس دانش و تخصص شهری را اداره کنیم همه امور را در نظر می‌گیریم.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه در قطار شهری اقدامات بسیار خوبی در حال انجام است، بیان کرد: فازهای بعدی قطار شهری هم باید با برنامه های ریزی خوب پیش برود.

وی وضعیت منوریل را هم خسته کننده خواند و افزود: از شهرداری انتظار نداریم چرا که منوریل پروژه‌ای است که هر اقدامی در قبال آن مشکلاتی به همراه دارد.

امام جمعه قم افزود: بخش‌هایی که در شهر زخمی شده است و تبدیل به پارکینگ ماشین‌ها شده، اگر سریع تر سروسامان پیدا کند مبلمان شهری شهر کریمه اهل بیت(س) جلوه بهتری خواهد داشت.****