38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تمامی دستفروشان شهر قم ساماندهی شده‌اند/انتقاد از عدم پرداخت بهای خدمات در شهرک صنوف

معاون خدمات شهری شهرداری قم با انتقاد از عدم پرداخت بهای خدمات توسط برخی صنوف در این شهرک گفت: امروز شاهد فروش زمین و یا اجاره زمین‌ها با نرخ بالا در این شهرک هستیم.

به گزارش شهرنیوز، سید امیر سامع در یک‌صد و هشتادمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات این شورا برگزار شد، مسائل پیرامون شهرک صنوف را مطرح کرد و اظهار داشت: این شهرک حاصل تلاش تعدادی از افراد بوده که درآن زمان شرایط مطلوبی نداشته و زمین‌های آن رهاشده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم افزایش قیمت بهای خدمات را در شهرک صفوف لازم دانست و افزود: امروز شاهد فروش زمین و یا اجاره زمین‌ها با نرخ بالا در این شهرک هستیم، درحالی‌که این افراد هیچ هزینه‌ای بابت خدمات رونق این شهرک پرداخت نکرده‌اند.

سامع ادامه داد: هزینه ایجاد زیرساخت‌های لازم در کل شهرک هنوز حساب‌نشده ولی هزینه‌های داخلی مانند گاز، آب، اسفالت و فاضلاب بوده و به عهده صاحبان زمین است که باید به‌صورت عادلانه از همه گرفته شود.

وی ادامه پیدا کردن خدمات شهرداری در شهرک صنوف را منوط به پرداخت تعرفه بهای خدمات دانست و تأکید کرد: نباید به کسانی که از روز اول تأسیس و راه‌اندازی شرک در کنار شهرداری بوده‌اند، ظلم شده و عده‌ای بدون پرداخت بهای خدمات از منافع این شهرک استفاده کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری قم مشکلات روز بازارها و زمین‌های اختصاص داده‌شده به آن را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: شهر قم در یک سری مسائل نسبت به دیگر شهرها وضعیت مطلوبی دارد از جمله اینکه امروز در سطح شهر دستفروش وجود ندارد و این موضوع ساماندهی شده است.***