33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

مناسب‌سازی ۸ بوستان شهر قم برای معلولان

مدیرکل دفتر طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم از مناسب‌سازی 8 بوستان شهری برای معلولان خبر داد و گفت: این طرح به‌صورت پایلوت دریکی از بوستان‌های هر منطقه اجراشده و از بوستان شهید بنیادی کلید خورد.

به گزارش شهرنیوز، محسن صادقی امینی در بازدید از بوستان شهید بنیادی و لزوم مناسب‌سازی بوستان‌های شهر برای استفاده معلولان، اظهار داشت: طرح مناسب‌سازی بوستان‌های شهر برای معلولان به‌صورت پایلوت در یک بوستان در همه مناطق آغازشده است.

مدیرکل دفتر طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم ارزیابی بوستان‌ها را با مشارکت معلولان و در نظر گرفتن مطالبات آن‌ها دانست و افزود: ارزیابی بوستان شهید بنیادی امروز انجام‌شده و چک‌لیست تکمیل و به‌روزرسانی شده است.

صادقی امینی حضور کارشناسان منطقه سه و حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری را در این بازدید موردتوجه قرارداد و گفت: هماهنگی‌های لازم برای اجرای برنامه زمان‌بندی‌شده مشخص انجام‌شده و در اسرع وقت ایرادات بوستان شهید بنیادی برطرف می‌شود.

وی از انجام بازدیدهای هفتگی برای اجرای کامل طرح مناسب‌سازی بوستان‌های پایلوت خبر داد و خاطرنشان کرد: بازدیدها از هر ۷ بوستان در همه مناطق به‌صورت هفتگی انجام‌شده و تا فضای بوستان‌ها برای معلولان و خانواده آن‌ها مطلوب و مناسب باشد.

مدیرکل دفتر طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم نکات قبل توجه در مناسب‌سازی بوستان‌ها در بودجه ۱۴۰۰ را نیز مطرح و تأکید کرد: مناطق به‌صورت مجزا و نقطه‌ای باید اعتبارات موردنیاز برای مناسب‌سازی را برآورد کرده تا در بودجه ۱۴۰۰ به‌صورت دقیق لحاظ شود.

صادقی امینی در پایان از معلولان و خانواده آن‌ها خواست در این طرح مشارکت کرده و گفت: منتظر نظر و پیشنهادات معلولان و خانواده آن‌ها هستیم تا این طرح به مناسب‌ترین شکل اجرا شود.**