36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

المان شهیدان فخری‌زاده و مظفری‌نیا نصب می‌شود

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم از ساخت المان‌های شهری شهیدان محسن فخری زاده و شهروز مظفری نیا خبر داد.

سید محمد موسوی منش در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اهمیت و نقش گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: تا پایان سال چند پروژه مهم زیباسازی پیش‌بینی‌شده که یکی از این پروژه‌ها در قالب دومین رویداد هنری تولید یادمان شهدای مدافع حرم و شهید فخری زاده در دستور کار است.

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم با بیان اینکه ۷۰ درصد عملیات اجرایی این پروژه انجام‌شده است، تصریح کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا تلاش کردیم هنرمندان در محل کارگاه خود حضور داشته باشند و تیم داوری در آنجا به موضوعات رسیدگی کنند، که در این زمینه بازدیدهایی هماهنگ و انجام‌ می‌شود.

موسوی منش ادامه داد: تلاش بر این است که چهار سردیس شهیدان سلیمانی، ابومهدی المهندس، فخری زاده و مظفری نیا تا روز ۲۲ بهمن آماده و رونمایی شود.

وی شهید فخری را فخر شهر قم دانست و یادآور شد: در کنار تمام موضوعات فنی و ارتباطی که با خانواده این شهیدان و اعمال‌نظرشان در ساخت سردیس داشته‌ایم سعی شده تا صلابت و راست‌قامتی و مظلومیت این شهید را به نمایش بگذاریم.

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم با اشاره به اهمیت زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهدای شاخص استان قم عنوان کرد: شهید فخری زاده از شهدای با ارزش کشور است که این شهید والامقام با وجود سمت‌های مهم بسیار متواضعانه و با اخلاص کار می‌کرده و مظلومیت وی از این نظر است که در فضای مجازی و اینترنت عکس چندانی از ایشان دیده نمی‌شود.**