29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

قدیمی‌ترین شهربازی قم در مسیر احیا/ راه‌اندازی پارک ۷۲ تن از تابستان ۱۴۰۰

قرارگرفتن این شهربازی در مسیر ورودی اتوبان تهران به قم موجب شده است که زائران نیز از این مجموعه تفریحی استفاده بهینه را ببرند، علاوه بر این ساکنان مناطق ۳ و ۶ شهرداری نیز دسترسی خوبی به این مکان دارند.

به گزارش شهرنیوز، تقریباً همه بچه‌های دهه ۵۰ یا ۶۰ با آن خاطره دارند، به‌خصوص در تابستان‌های گرم قم که شهربازی ۷۲ تن پذیرای شهروندان قمی بود هرچند که در سال‌های اخیر متروکه شده اما این موضوع هم باعث نشده که خاطرات قشنگی که با این شهربازی در ذهنمان نقش بسته، پاک شود.

بر اساس اظهارات سید امیر سامع معاون خدمات شهری شهرداری قم این شهربازی ۳۳ سال پیش در قالب قراردادی به شرکت خصوصی واگذار شد طی سال‌های اخیر لوازم پارک از نظر نوع، تنوع و کیفیت آنها قدیمی شده بود و فضایی که در اختیار آنها بود از نظر فضای سبز و امکانات مناسب نبود.

در طی مدیریت بخش خصوصی هرسال شاهد خشک شدن درخت‌ها و فضای سبز این پارک بودیم که در نهایت با ازبین‌رفتن تمام چمن و بسیاری از درختان همراه شد.

در این میان احیای این شهربازی با وسعت تقریباً مناسبی که دارد می‌تواند علاوه بر بالابردن سرانه فضای سبز، محیط مناسبی را برای شهروندان و زائران رقم بزند.

قرارگرفتن این شهربازی در مسیر ورودی اتوبان تهران به قم موجب شده است که زائران نیز از این مجموعه تفریحی استفاده بهینه را ببرند، علاوه بر این ساکنان مناطق ۳ و ۶ شهرداری نیز دسترسی خوبی به این مکان دارند و می‌توانگفت بهره‌برداری دوباره این مکان می‌تواند در توزیع عادلانه فضای سبز و امکانات رفاهی برای شهروندان مفید باشد.

احیای دوباره شهربازی ۷۲ تن

پیام جوادیان مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم در همین زمینه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: سرمایه‌گذار بسیار خوبی برای این پروژه (شهربازی سابق ۷۲ تن) انتخاب شده و امیدواریم کارهای قراردادی آن به‌زودی انجام شده و با شرایطی که سرمایه‌گذار دارد در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ این پروژه به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: قطعاً بهره‌برداری از این پروژه می‌تواند در توسعه فضای سبز و مکان‌های تفریحی در منطقه ۳ گره‌گشا باشد و سرانه این منطقه و کل شهر قم را بالا ببرد.***

منبع:پایگاه خبری قم فردا