31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
برنامه ریزی و منابع انسانی

راه‌اندازی اتاق فکرهای علمی با دانشگاه‌های معتبر کشور/توجه ویژه به پژوهش در برنامه راهبردی شهرداری قم

معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی شهرداری قم گفت: در حال حاضر اتاق فکرهای علمی با دانشگاه‌های معتبر کشور در زمینه‌های مختلف مدیریتی، عمرانی، شهرسازی، فرهنگی و غیره تشکیل‌شده است.

به گزارش شهرنیوز، محسن رنجبر در جلسه تقدیر از برگزیدگان پژوهشی شهرداری قم با اشاره به اهمیت توجه به پژوهش در دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: در سال‌های گذشته شهرداری اقدامات خوب و تأثیرگذاری در حوزه پژوهش انجام‌شده است.

وی با بیان اینکه علم باید در خدمت عملکرد بهتر دستگاه‌ها قرار بگیرد، ابراز کرد: کرونا در کنار آنکه سبب رونق بیشتر فضاهای مجازی شده است اما آسیب فوق‌العاده‌ای به کیفیت آموزشی وارد کرده است.

معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی شهرداری قم ادامه داد: سابقه شهرداری قم در توجه به مقولات علمی و پژوهشی با همراهی شورای اسلامی شهر سبب شده که در حال حاضر اتاق فکرهای علمی با دانشگاه‌های معتبر کشور در زمینه‌های مختلف مدیریتی، عمرانی، شهرسازی، فرهنگی و …. تشکیل‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه اقدامات پژوهشی شهرداری باید اطلاع‌رسانی شود، تصریح کرد: یکی از اقداماتی که باید در دستور کار قرار گیرد به‌کارگیری از تجربیات افراد موفق در حوزه مدیریت شهری با پایان خدمت است که با مستندسازی می‌توان این تجربیات را مدون کرد.

رنجبر یکی از موفقیت‌های بهره‌گیری از تجربیات افراد و طرح‌های پژوهشی را کاهش هزینه اداره شهرها دانست و افزود: در سال‌های گذشته مدل‌های مختلفی که متناسب با کارآمدی، علمی و همخوانی شهر مقدس قم باشد، شناسایی‌شده است.

وی با بیان اینکه در برنامه دوم شهرداری قم مانند برنامه نخست به موضوع پژوهش توجه ویژه شده است، خاطرنشان کرد: در بدنه شهرداری باید تقاضا و مشارکت ایجاد شود که این موضوع سبب افزایش کیفیت زندگی مردم می‌شود.