39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

راه‌اندازی پویش «هنوز تموم نشده» در قم

معاون خدمات شهری شهرداری قم از راه‌اندازی پویش «هنوز تموم نشده» در قم بمنظور اطلاع‌رسانی کافی به شهروندان در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شروع پیک چهارم کرونا در قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدامیر سامع با  اشاره به دستور شهردار در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، اظهار کرد: شهرداری قم از روزهای ابتدایی شیوع کرونا در شهر قم و کشور با تشکیل ۱۰ کمیته اقدامات و برنامه‌ریزی لازم را در این خصوص داشت و تلاش شد همکاری کامل و لازم با ستاد استانی مقابله با کرونا و دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه صورت گیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تاکید بر همکاری شهرداری در حوزه ضدعفونی شهری، تعطیلی مکان‌های عمومی از جمله بوستان‌ها، اختصاص فضاها و امکانات تبلیغاتی برای اطلاع‌رسانی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تنظیف شهر و جمع‌آوری پسماند، خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگ‌سازی نیز شهرداری تمام تلاش خود را به کار گرفت و از ابزارهای در اختیار خود استفاده کرد تا مردم نسبت به خطرات ناشی از این بیماری جهانی آگاه شده و نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند.

سامع با تاکید بر ضدعفونی مستمر ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی و اتوبوس و فعالیت خطوط با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: با وجود محدودیت‌هایی که کرونا ایجاد کرد پروژه‌های عمرانی شهری تعطیل نشد وبا رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کار خود ادامه دادند؛ همچنین شهرداری متناسب با این شرایط خدمات غیرحضوری خود را نیز تقویت کرد تا مردم به صورت برخط از طریق سامانه‌های اینترنتی از خدمات بهره‌مند شوند.

وی افزود: علاوه بر اینها اقدامات سازمان بهشت معصومه(س) در انتقال و دفن متوفیان از این بیماری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی که با نقش پر رنگ طلاب جهادی انجام شد از ویژگی های منحصر به فرد شهر قم در مقابله با این بیماری بود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به برقرار شرایط مطلوب از نظر شیوع کرونا در شهر قم و رسیدن آمار جان باختگان به صفر، احتمال افزایش پیک بیماری و شیوع مجدد را در پی کم توجهی برخی شهروندان به پروتکل‌های بهداشتی مورد توجه قرار داد، گفت: به همین دلیل کارگروه فرهنگ شهروندی شهرداری قم تصمیم به راه اندازی پویش «هنوز تموم نشده» برای اطلاع‌رسانی کافی به مردم در این خصوص کرده است.

سامع تصریح کرد: با توجه به اینکه امکان وقوع موج چهارم شیوع کرونا و افزایش تلفات ناشی از این بیماری، این پویش در حوزه فرهنگ شهروندی طراحی شده تا بتوانیم تبلیغات عمومی قابل توجهی برای پیشگیری از شیوع کرونا داشته باشیم.

وی گفت: در این تبلیغات در نظر داریم رعایت فاصله اجتماعی، ماسک زدن و شست‌وشوی دست‌ها را در جامعه بیشتر اطلاع‌رسانی کنیم تا مردم بیش از پیش به رعایت نکات بهداشتی توجه داشته باشند و بتوانید از این بحران جهانی عبور کنیم.