36 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

مشارکت مردم قم در پرداخت عوارض نوسازی زیر ۵۰ درصد است/پرداخت عوارض نیازمند فرهنگ‌سازی است

سرپرست اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم میزان مشارکت مردم در پرداخت عوارض نوسازی را زیر 50 درصد دانست.

محمد وحیدنیا در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اهمیت پرداخت عوارض نوسازی و نقش آن در آبادانی شهرها، اظهار داشت: یکی از عوارضی که باید به‌موقع پرداخت شود عوارض سالیانه نوسازی است که طبق قانون نوسازی و عمرانی شهری و مصوب مجلس باید سالیانه توسط مالکین پرداخت کنند و در صورت پرداخت نقدی از ۱۰ درصد خوش‌حسابی بهره‌مند می‌شوند.

سرپرست اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با بیان اینکه در حال حاضر طبق تحقق بودجه، میزان مشارکت مردم قم در پرداخت عوارض نوسازی زیر ۵۰ درصد بوده و این در حالی بوده که ظرفیت قم بیش از این است، ابراز کرد: مشارکت مردم می‌تواند به افزایش بودجه کمک کند و ما تقاضا داریم شهروندان عوارض را سالیانه پرداخت کنند تا این رقم سنگین نشود و توان پرداخت داشته باشند.

وحیدنیا عوارض نوسازی را جزء قانون شهری و مصوبه مجلس دانست و گفت: مهم‌ترین مؤلفه در پرداخت عوارض فرهنگ‌سازی و مطلع شدن شهروندان از اقدامات شهرداری است.

وی خاطرنشان کرد: تمام خدمات در سطح شهر، فضای سبز و شوارع و پل‌ها در واقع هزینه از منابعی است که شهروندان به‌صورت عوارض کسبی و نوسازی پرداخت می‌کنند که هر میزان این درصد مشارکت بیشتر شود خدمات‌رسانی افزایش می‌یابد.

سرپرست اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم یادآور شد: با وجود اینکه بسیاری از شهروندان در پرداخت عوارض فعال نیستند اما شهرداری هیچ‌گاه خدمات خود را قطع نکرده است و شبانه‌روز این خدمات ارائه می‌شود.***