29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

شهرداری هیچ‌گاه ارائه خدمات به منطقه جمکران را قطع نکرده است/آسفالت ۱۴ کوچه جمکران در ۳ سال

مدیر منطقه 5 شهرداری قم گفت: در حال حاضر خدماتی چون رفت‌وروب کوچه‌ها و خیابان‌ها، حمل زباله، ایجاد فضای سبز، حفر چاه برای جمع‌آوری آب‌های سطحی در منطقه جمکران ارائه می‌شود و شهرداری ارائه خدمات را هیچ‌گاه قطع نکرده است.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا اقبالیان با اشاره به وضعیت ارائه خدمات در منطقه جمکران علی‌رغم بلاتکلیفی این منطقه، اظهار داشت: توقعات مردم منطقه جمکران از شهرداری به‌حق است و با وجود اینکه جمکران به‌عنوان روستا محسوب می‌شود شهرداری خدمات خود را ارائه می‌دهد.

مدیر منطقه ۵ شهرداری قم ابراز کرد: جمکران از سال ۸۶ به‌عنوان روستا وارد محدوده شهری شده است و در طول این مدت نیز براساس مستندات خدمات مناسبی را به مردم آن منطقه ارائه داده‌ایم.

اقبالیان با بیان اینکه جمکران به‌صورت روستا ساخته و طرح هادی در آن اجرایی شده بود، تصریح کرد: در این شرایط در برنامه کوتاه‌مدتی به شهر تبدیل نمی‌شود، چون خانه‌های کوچک روستایی با متراژهای پایین در آن شکل‌گرفته است و تغییر آن نیاز به زمان دارد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر نیز خدماتی چون رفت‌وروب کوچه‌ها و خیابان‌ها، حمل زباله، ایجاد فضای سبز، حفر چاه برای جمع‌آوری آب‌های سطحی نیز در منطقه ارائه می‌شود.

مدیر منطقه ۵ شهرداری قم با تأکید بر اینکه هر سه سال یک بار، شوارع در منطقه آسفالت می‌شود و آسفالت ۱۴ کوچه اصلی جمکران در طول سه سال گذشته انجام‌شده است، افزود: با وجود اراضی خارج از محدوده در این منطقه، شهرداری بر مبنای مواد قانونی می‌تواند تفکیک و اجازه ساخت‌وساز را صادر کند.

اقبالیان اضافه کرد: این زمین‌ها چند دست شده و اکثراً قولنامه‌ای است و ریزدانه بودن موجب شده توافق سخت باشد چرا که چیزی برای زمین‌های خرد باقی نمی‌ماند.***