32.7 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار دانشگاه علمی و کاربردی

برگزاری وبینار تخصصی «هوشمندسازی و مدیریت بهینه منابع انرژی در فضای سبز»

وبینار تخصصی هوشمند سازی و مدیریت بهینه منابع انرژی(آب و برق) در فضای سبز به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قم برگزار شد.

به گزارش واحد خبر مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قم، وبینار تخصصی هوشمند سازی و مدیریت بهینه منابع انرژی(آب و برق) در فضای سبز از سلسله برنامه‌های رویداد شتاب (استارت آپ) محیط‌زیستی است که در راستای ایجاد بسترهای لازم برای نوآوری و سرمایه‌گذاری در مباحث محیط‌زیست شهری به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قم اجرا می‌شود.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قم با بیان اینکه بهبود و افزایش سرانه فضای سبز با رویکرد بهینه آب و انرژی از محورهای مهم این وبینار تخصصی بود، اظهار داشت: استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر، مانیتورینگ و هوشمند سازی منابع انرژی و شبکه آبیاری و محاسبه میزان بهینه آب مورد نیز عرصه‌های فضای سبز با توجه به شرایط محیطی را از دیگر سرفصل‌های ارائه‌شده در این وبینار تخصصی است.

 مصطفی ملایی با بیان اینکه تلاش شده در این وبینارها از افراد متخصص در حوزه مربوطه استفاده شود، افزود: رسول شمس، مدیر واحد بهینه‌سازی و نگهداری تعمیرات و سلمان بهمنی رئیس اداره خدمات فنی و مهندسی سازمان پارک‌ها و فضای سبز در این وبینار تخصصی به بیان دیدگاه‌ها و مسائل روز  این حوزه در بستر وبینار پرداختند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در زمینه اجرای وبینارهای تخصصی در حوزه محیط‌زیست شهری، ابراز کرد: امیدواریم با همکاری دستگاه‌های مختلف که در این حوزه فعال هستند بتوانیم در راستای اجرای این وبینار های تخصصی با حضور افراد صاحب ایده در محیط‌زیست شهری گام‌های خوبی در شهر کریمه اهل‌بیت (س) برداریم.

خاطرنشان می‌شود افراد علاقه‌مند برای شرکت در وبینار های تخصصی رویداد شتاب محیط‌زیست شهری می‌تواند از طریق لینک qommu.ir/startup ثبت‌نام و از طریق لینک رویدادها vc1.uast.ac.ir/qo  در سلسله رویدادهای استارتاپ محیط‌زیست شهری شرکت کنند. **