35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

نوسانات قیمتی موجب سخت‌تر شدن اجرای پروژه‌ها شده است/رشد ۳ برابری قیمت قیر در سال جاری

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم با بیان اینکه نوسانات قیمتی در سال جاری سبب رشد هزینه‌های شده است، گفت: هزینه‌ها بیش از دو برابر شده که این موضوع فشار سنگینی به شهرداری وارد کرده است.

سید مرتضی حسام نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به وضعیت تحقق بودجه و هزینه شهرداری قم در سال جاری، اظهار داشت: در شش ماه ابتدای سال ۹۹ شاهد رشد وصولی‌های شهرداری نسبت به سال‌های گذشته بودیم.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم با بیان اینکه در برخی از موارد این تحقق بیشتر از ۶۰ درصد از مدت مشابه سال قبل بوده است، ابراز کرد: متأسفانه نوسانات قیمتی در سال جاری سبب رشد هزینه‌های شده است که همین موضوع سبب شد که در نهایت نتوانیم در بحث پشتیبانی پروژه‌ها به‌صورت خاص و ویژه اقدام کنیم.

حسام نژاد نوسانات قیمتی را سبب باقی ماندن تفاوت میان درآمد و هزینه دانست و افزود: سال‌های گذشته وصولی‌ها و هزینه‌ها کمتر بود. امسال وصولی‌ها در سال جاری ۴۰ درصد افزایش داشته ولی هزینه‌ها بیش از دو برابر شد که این موضوع فشار سنگینی به شهرداری وارد کرد.

وی افزایش قیمت قیر را موردتوجه قرار داد و گفت: اجرای آسفالت در سطح شهر مسئله مهمی است که مورد تقاضای مردم است و هزینه‌های سنگینی را به خود اختصاص می‌دهد. در این زمینه قیمت هر تن قیر در سال گذشته ۲ میلیون تومان بود که قیمت آن در سال جاری در بازه‌هایی بیش از ۷ میلیون تومان شد و این یعنی قیمت قیر سه برابر افزایش داشته است.***