28.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

حمایت مالی ۱۵ میلیارد ریالی از بهره برداران مجموعه های خدماتی/ خودکفایی در تامین گل و گیاه فضای سبز شهر قم

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به تخفیفات اعمال‌شده برای شرکت‌های طرف قرارداد سازمان پارک‌ها که متاثر از کرونا دچار مشکلاتی شده‌ بودند گفت: در مجموع بیش از 15 میلیارد ریال از اجاره غرفه‌های تنقلات بوستان‌ها، مراکز تفریحی، رستوران‌ها و تالارها زیرمجموعه سازمان شامل تخفیفات حمایتی شده است.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان در جلسه شورای سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، با بیان اینکه بودجه فضای سبز در سال ۹۴، ۶۷ میلیارد تومان بود اظهار کرد: همان سال به این بودجه اصلاح خورد و با حدود ۵۸ میلیارد تومان به تفریغ رفت ولی امروز بودجه فضای سبز بیش از ۲۱۰ میلیارد تومان است که این نشان‌دهنده عنایت ویژه تیم مدیریت شهری به توسعه فضای سبز است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اذعان به اینکه قطعا موفقیت‌های امروز در حوزه فضای سبز نتیجه کار تیمی و همکاری تمام بخش‌های شهرداری است افزود: امیدواریم با همین توان و همکاری سایر دستگاه های موثر در این بخش بتوانیم فضای سبزی در خور شان شهروندان و زائرین و مجاورین حرم حضرت فاطمه معصومه (س) ایجاد کنیم.

وی افزود: در ماه‌های اخیر در پی شیوع کرونا در حوزه بوستان‌ها و مراکز تفریحی خدمات عموما دچار مشکل شد که با نظر شورای شهر تخفیفات و بخشودگی هایی اعمال شد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به تخفیفات اعمال‌شده برای شرکت‌های طرف قرارداد سازمان پارک‌ها که متاثر از کرونا دچار مشکلاتی شده‌ بودند گفت: دسته اول غرفه‌های تنقلات بوستان‌ها، دسته دوم مراکز تفریحی بوستان‌ها و دسته سوم رستوران‌ها و تالارها زیرمجموعه سازمان هستند که در دسته اول مجموعا ۶ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال، در دسته دوم هم همین حدود و در دسته سوم حدود ۲ میلیارد ریال تخفیف اعمال کرده‌ایم که این جدای از امهال و مهلت برای وصول چک‌ها بوده است.

جوادیان در خصوص ممنوعیت ورود موتورسیکلت به پارک‌های شهر تصریح کرد: با این مصوبه و تصمیم مدیریت شهری برای رفاه شهروندان اقدامات لازم برای پارکینگ‌سازی در بوستان‌ها و انسداد ورودی‌ها و اعلام ممنوعیت آغاز شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به خودکفایی این سازمان در تولید گل و گیاه گفت: بخش جزئی در اسفندماه یا مهرماه به دلیل مصرف بالا خرید صورت می‌گیرد در حالی که سال ۹۴ کل نیاز گل و گیاه شهر از محل خرید تامین می‌شده است.