30.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

نگاه کارشناسی موجب تحول در فضای سبز قم شده است/فرهنگ‌سازی بین مردم برای کاشت گل در منازل

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان قم با تاکید بر اینکه چهره فضای سبز قم تا حد زیادی متحول شده است گفت: مدیریت شهری در سال های اخیر پروژه‌های عمرانی و فضای سبز را خیلی خوب پیش می‌برد و جای خوشحالی است که اینقدر خوب در حوزه فضای سبز در شهر قم کار شده و تیم بسیار تخصصی در این زمینه در حال فعالیت است.

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات سازمان پارک‌ها وفضای سبز شهرداری قم، محمدرضا نائینی با بیان اینکه به خود می‌بالیم که طی ۵ سال گذشته شهری قم به دست متخصصین و کارشناسان افتاده است اظهار کرد: مدیریت شهری در سال های اخیر پروژه‌های عمرانی و فضای سبز را خیلی خوب پیش می‌برد و جای خوشحالی است که اینقدر خوب در حوزه فضای سبز در شهر قم کار شده و تیم بسیار تخصصی در این زمینه در حال فعالیت است.
وی با تاکید بر اینکه چهره فضای سبز قم تا حد زیادی متحول شده است گفت: با تولیداتی که در سازمان پارک‌ها صورت گرفته در فصول مختلف شاهد جلوه گل‌آرایی بسیار جذابی در شهر هستیم به گونه‌ای که مردم نیز بیش از پیش ترغیب شده‌اند که در خانه گل و گیاه پرورش دهند.
رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان قم بیان کرد: تاکنون فضای سبز در قم فضای مرده‌ای بود و کسی به آن توجه نمی‌کرد و مردم چون در سطح شهر فضای سبز خوبی نمی‌دیدند در خانه هم تمایلی به این کار نداشتند و امروز شاهدیم این فضا با نظر کارشناسی و تخصصی تغییر کرده و مردم هم احساس نیازی بیشتری کرده‌اند.
وی با تقدیر از اقدامات سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری در توسعه فضای سبز کیفی و مطلوب در شهر خاطرنشان کرد: در مرکز تحقیقات استان هم گونه‌های جدیدی در سطح شهر تست شده که از آن جمله کنار، پائولونیا، صنوبرهای هیبرید و… است. از حدود ۷۵ گونه‌ که روی آنها تحقیقات شده گونه‌های زیبا و قوی شناسایی شده که می‌تواند چهره‌ شهر را تغییر دهد.