31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

ساماندهی ایستگاه‌های اتوبوس‌های سطح شهر در دو ماه آینده

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از ساماندهی ایستگاه‌های اتوبوس خبر داد و گفت: ساماندهی ایستگاه‌های اتوبوس نیز در دستور کار قرارگرفته و تا دو ماه آینده عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان با بیان اهمیت و نقش ناوگان اتوبوسرانی در مدیریت ترافیک شهر قم، اظهار داشت: ساماندهی ناوگان اتوبوسرانی به‌عنوان تنها سیستم حمل‌ونقل عمومی شهر قم یکی از اولویت‌های شهرداری قم است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم سهم ۸ درصدی ناوگان اتوبوسرانی در سفرهای درون‌شهری را موردتوجه قرارداد و افزود: سهم خودروهای شخصی در سفرهای درون‌شهری و مسافت‌های زیر ۴ کیلومتر یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش ترافیک در شهر است.

ذاکریان ادامه داد: با توجه به اهمیت ناوگان اتوبوسرانی در مدیریت سفرهای درون‌شهری نوسازی و اورهال شدن اتوبوس‌ها و اصلاح خطوط اتوبوسرانی در دستور کار قرار گرفت.

وی از ساماندهی ایستگاه‌های اتوبوس نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: ساماندهی ایستگاه‌های  اتوبوس نیز در دستور کار قرارگرفته و تا دو ماه آینده عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم مرحله بعدی در کارآمد شدن ناوگان اتوبوسرانی شهر قم را هوشمندسازی ناوگان اتوبوسرانی عنوان کرد و گفت: با نصب سیستم کنترل هوشمند در اتوبوس‌ها و تابلوهای هوشمند در ایستگاه‌های اتوبوس نظم سرفاصله‌های حرکت اتوبوس‌ها مدیریت می‌شود.