28.6 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

بودجه ۱۴۰۰ دولت برای پروژه‌های قطار شهری قم اندک است

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با انتقاد از بودجه پایین پیش‌بینی‌شده برای پروژه‌های سازمان قطار شهری، گفت: با مبلغ پیش‌بینی‌شده فعلی نمی‌توان تعهدات خود را به طور کامل عملیاتی کرد.

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری قم، منصور درویشی با اشاره به اینکه مبلغ پیش‌بینی‌شده در بودجه دولت باید بخش قابل‌توجهی از منابع مالی سال آینده را تأمین کند، تصریح کرد: با توجه به اینکه این سازمان برای سال آینده راه‌اندازی خط یک مترو قم را پیش رو داشته با مبلغ پیش‌بینی‌شده فعلی نمی‌تواند تعهدات خود را به طور کامل عملیاتی کند.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با تأکید بر اینکه مبلغ پیش‌بینی‌شده در بودجه پاسخگوی هزینه‌های پروژه در سال آینده نیست، گفت: مبلغی که برای پروژه‌های ریلی قم در بودجه سال آینده تعیین‌شده بسیار اندک است، درحالی‌که فقط هزینه‌های برآورد شده فاز نخست خط یک برای سال آینده با بودجه تعیین‌شده غیرقابل مقایسه است.

درویشی با بیان اینکه راه‌اندازی مترو در شهر قم، عزم همگانی مسئولین و نمایندگان استان را می‌طلبد، ضمن تقدیر از حمایت‌های انجام‌شده یادآور شد: نمایندگان قم در مجلس مساعدت لازم را برای افزایش مبلغ پیش‌بینی‌شده پروژه مترو قم در بودجه ۱۴۰۰ و همچنین تأمین ناوگان برای فاز نخست پروژه مترو را داشته باشند.