31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

رینگ اتوبوس هسته مرکزی شهر قم راه‌اندازی می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از راه‌اندازی خط رینگی اتصال پایانه‌های اطراف حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) خبر داد.

عباس ذاکریان که امروز در نشست رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم سخن می‌گفت با اشاره به تغییر وضعیت خطوط اتوبوسرانی شهری قم بیان کرد: این خطوط از حدود ۵ سال پیش از حالت شعاعی به قطری تبدیل شد تا خدمات رسانی به مردم در سطح وسیع تری دنبال شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم افزود: بررسی‌های و آمارگیری‌های اخیر نشان می‌دهد برخی از این خطوط قطری گاهی در مبدأ و گاهی مقصد نهایی خود دارای مسافر لازم و کافی نیست و از این رو تغییر این خطوط قطری به خطوط شعاعی در دستور کار قرار گرفت.

ذاکریان ادامه داد: به طور مثال در خط پیام نور به جواد الائمه (ع) شاهد این بودیم که مسافران از پیام نور به هسته مرکزی شهر و یا از جواد الائمه (ع) به حرم مطهر و هسته مرکزی شهر می‌آیند و ادامه مسیر نمی‌دهند و بر همین اساس، تغییر وضعیت از حالت قطری به شعاعی پیگیری شد تا همه خطوط به هسته مرکزی شهر به ویژه سه راه بازار و چهارراه بازار ختم نشود.

وی اضافه کرد: البته همچنان و در سه خط از خطوط اتوبوسرانی شهری و بر اساس تقاضای مردم، حالت قطری موجود باقی می ماند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان این که در این تغییر وضعیت، راه‌اندازی خط رینگی اتصال پایانه‌های اطراف حرم مطهر حضرت کریمه اهل بیت (س) نیز مورد توجه قرار گرفته است، اذعان کرد: تحقق نهایی این امر نیازمند مصوّبه قیمت گذاری این خط توسط شورای اسلامی شهر است.

همچنین نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز درباره این موضوع تصریح کرد: بحث تغییر و ساماندهی مسیر اتوبوس‌های شهری از جمله مباحث دامنه دار در شورای اسلامی شهر است.

حسن بختیاری همچنین گفت: تردیدی نیست که هرگونه تصمیم در این باره نباید بر مبنای آزمون و خطا گرفته شود، چراکه این امر برای مردم هزینه خواهد داشت و از این رو، همه امور باید بر اساس تصمیمات کارشناسی به پیش رَوَد.

در پایان این نشست اعضای شورای اسلامی شهر قم با لایحه اخذ مجوّز شهرداری مبنی بر نرخ گذاری خط رینگی اطراف حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) به قیمت ۱۸۰ تومان برای کارت بلیت‌ها و ۵۰۰ تومان برای دریافت نقدی هزینه موافقت کردند.