35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

سازمان توسعه و عمران بازوی عمرانی و اجرایی شهرداری است

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم با اشاره به‌ضرورت واگذاری پروژه‌های بیشتری به سازمان توسعه و عمران شهرداری، گفت: سازمان توسعه و عمران بازوی عمرانی و اجرایی شهرداری است و ظرفیت آن بسیار بیشتر از وضعیت موجود است.

محسن محرری در بازدید از سازمان توسعه و عمران در گفت‌وگو با شهرنیوز با اشاره به وظایف کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: در راستای سیاست‌های نظارتی شورای اسلامی شهر، کمیسیون برنامه‌وبودجه و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر ضمن اینکه نسبت به لوایح و درخواست‌های شهرداری رسیدگی می‌کند به‌صورت منظم از  مناطق و سازمان‌های شهرداری نیز بازدید دارد.

این عضو شورای اسلامی شهر قم بابیان اینکه یک سری از همه مناطق بازدید شهرداری قم بازدید شده است، افزود: جلسه کمیسیون برنامه‌وبودجه را در مناطق هشت‌گانه برگزار کردیم و در ادامه نیز بازدید از سازمان‌ها در حال اجراست که سازمان توسعه و عمران دومین سازمانی است از آن با حضور مدیران سازمان بازدید داشتیم.

وی افزود: سازمان توسعه و عمران یکی از ظرفیت‌های بسیار ارزشمند و بازوی عمرانی و اجرایی شهرداری است و انتظار شورای اسلامی این است که بتواند پروژه‌های اساسی شهرداری را با حداقل قیمت و در یک فضای رقابتی مناسب انجام بدهد که از این ظرفیت خوب استفاده می‌شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه انتظار شورای اسلامی شهر از سازمان توسعه و عمران بیش از این است که انجام می‌شود تأکید کرد: توقع داریم که شهرداری پروژه‌های بیشتری را به سازمان توسعه و عمران واگذار کند که امسال این موضوع بودیم که تعدادی از پروژه‌های بزرگ به این سازمان واگذار شد.

محرری تأکید کرد: بودجه سازمان به لحاظ درآمد و هزینه در اصلاحیه  افزایش خواهد داشت.

وی بابیان اینکه ظرفیت سازمان توسعه و عمران بیش از این است، تأکید کرد: با تغییر مدیریت سازمان نیز شاهد روند ساماندهی به لحاظ مالی و بودجه‌ای بوده‌ایم و انضباط امور در حوزه‌های ستادی و پرسنلی و مسائل حسابرسی روند خوبی دارد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: تذکراتی که حسابرسان مشاور کمیسیون برنامه بودجه در بحث رسیدگی به تفریغ و اصلاحیه و بودجه دادند به‌مرور انجام می‌شود و شاهد روند خوبی به لحاظ مالی و حسابداری هستیم.