25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

انتقاد از احداث فروشگاه‌های زنجیره‌ای در مسیرهای پرترافیک/ استفاد‌ه از موتورسیکلت‌ در پارکومترهای هوشمند

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: فروشگاه‌هایی که جاذب سفر هستند نباید در چهار راه‌ها و خیابان‌های پر ترافیک احداث شوند.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان در جلسه کمیته فنی شورای ترافیک که در سالن رضوان شهرداری قم برگزار شد؛ با اشاره موقعیت قرارگیری فروشگاه جانبازان در میدان شهید صادقی و روبه روی امامزاده سید علی(ع)، اظهار داشت: در هنگام دریافت مجوز از شهرداری نوع کاربری تجاری تعیین نمی‌شود و نیاز است که اماکن امکانات این مراکز پرتردد را برای صدور مجوز در نظر بگیرد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به‌ضرورت‌های موقعیت جغرافیایی چنین مراکزی، افزود: چنین کاربری‌هایی مانند این فروشگاه‌ها که جاذب سفر است باید قبل از راه‌اندازی ازنظر موقعیت قرارگیری از سوی اداره کل اماکن مورد نظارت قرار بگیرد.

ذاکریان افزود: فروشگاه زنجیره‌ای جدیدی که در حال شکل‌گیری است عمدتاً سر چهارراه‌ها و مسیرهای پرترافیک احداث‌شده‌اند که عبور و مرور را برای مردم سخت می‌کند.

وی در رابطه با شلوغی‌های خیابان ۱۵ خرداد در محدوده فروشگاه جانبازان، افزود: یکی از ۱۳ پل عابر پیاده جدید که مصوب شده است در این محدوده قرار می‌گیرد که بهتر است بین درمانگاه و امامزاده سید علی جانمایی شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: برای کاهش سرعت خودروها و آمار بالای ترددهای عرضی به‌صورت موقت سرعتکاه در مسیر نصب شود و بعد نصب پل عابر پیاده جمع‌آوری شود.

ذاکریان با اشاره به‌ضرورت پیگیری بحث پارکومترها، اظهار داشت: مسئله پارکومترها باید هرچه سریع‌تر پیگیری شود اخیراً هم جلسه‌ای با شرکت دانش‌بنیان فعال در این زمینه داشتیم.

وی تأکید کرد: در موردبحث پایش جلسه‌ای با شرکت دانش‌بنیانی داشتیم و نتیجه این بود که امکان نصب دوربین روی موتورسیکلت‌ها هم وجود دارد که به‌جای ماشین تعداد بیشتر موتور استفاده شود که قدرت مانورش بیشتر بوده و سریع‌تر می‌تواند دور بزند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم افزود: هر چه بیشتر و سریع‌تر بحث پارکومتر هوشمند پیش برود هم پارک‌ها ساماندهی می‌شود و هم برای مسیرهای دوچرخه بهتر است.