35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

برگزاری مناقصه جذب سرمایه گذار شهربازی بزرگ ٧٢ تن

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به زمان بهره‌برداری از شهربازی 72 تن گفت: پیش‌‍بینی می‌کنیم این پروژه با اعتبار ٥٠٠ میلیارد ریال در مدت زمان ٩ ماه احداث و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به اهمیت توسعه اماکن تفریحی و گردشگری در شهر قم، اظهار داشت: در سالهای اخیر برنامه‌ریزی برای احداث پروژه‌ها گردشگری و تفریحی در شهر قم انجام شده است که افتتاح باغ پرندگان، شهر بازی بوستان علوی، شهر بازی بوستان غدیر و باغ موزه دفاع مقدس از این دست پروژه‌ها به شمار می‌روند.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به روند اجرای پروژه تله‌سیژ و شهر بازی شهدای ٧٢ افزود: در خصوص پروژه تله‌سیژ در حال حاضر مراحل پایانی اخذ استانداردهای بین‌المللی طبق ضوابط اتحادیه اروپا هستیم و به یاری خدا در دهه فجر انقلاب اسلامی از این پروژه بهره برداری خواهد شد.

جوادیان با تاکید به ضرورت پراکنش مناسب پروژه‌های تفریحی در سطح شهر، گفت: مناقصه واگذاری عرصه و اعیان شهربازی بزرگ میدان ٧٢ تن واقع در منطقه ٣ شهرداری قم با رعایت تشریفات قانونی به روش تجهیز، بهره‌برداری و اجاره در زمینی به مساحت ۴۵٠٠٠ متر مربع در حال برگزاری است و به زودی مراحل احداث این شهر بازی آغاز خواهد شد.

وی به نحو واگذاری و اجرای این پروژه اشاره کرد و افزود: این قرارداد در مدت ١٠ سال عرصه این شهربازی بزرگ را به سرمایه گذار واگذر خواهد کرد و در آن جدیدترین و به‌روزترین تجهیزات بازی از قبیل فیریزبی، تاب اسکای، ترن هوایی، رنجر و سایر وسایل استاندارد دیده شده است.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم در پایان با اشاره به زمان بهره‌برداری از این پروژه گفت: اجرای عملیات بهسازی، کف سازی، احداث سالن سر پوشیده و نصب تجهیزات در شرایط قرارداد دیده شده و  پیش‌بینی می‌کنیم این پروژه با اعتبار ۵٠٠ میلیارد ریال در مدت زمان ٩ ماه احداث و در اختیار شهروندان قرار گیرد.