36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

قم از شهرهای پیشرو کشور در نوسازی اتوبوس‌های درون شهری/ ۱۰ دستگاه اتوبوس اضافه می‌شود

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم، این سازمان را از سازمان‌های پیشرو کشور در نوسازی اتوبوس‌ها دانست و گفت: در راستای اجرای این طرح 10 دستگاه اتوبوس جدید تا نیمه نخست دیماه 99 به ناوگان حمل و نقل عمومی این کلان‌شهر افزوده می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، علی نیک با اشاره به آخرین وضعیت نوسازی اتوبوس‌ها در شهر قم، اظهار داشت: یکی از اولویت‌های حوزه حمل و نقل شهرداری قم اورهال کردن یا نوسازی اتوبوس‌های شهری است که در چند ماه گذشته تعدادی از اتوبوس را نوسازی کردیم و جزء نخستین شهرهای کشور هستیم که موضوع بازسازی اتوبوس‌ها را انجام دادیم.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با بیان اینکه در حال حاضر قیمت یک دستگاه اتوبوس جدید سه تا چهار میلیارد تومان است، تصریح کرد: با وضعیت درآمدی موجود امکان خرید آن برای مدیریت شهری با مشکل روبرو شده است و با قراردادهایی که با شرکت‌های مختلف داشتیم موضوع اورهال کردن اتوبوس‌ها در دستور کار قرار گرفت.

نیک یادآور شد: در روز ۲۶ آذر امسال و به مناسبت روز حمل و نقل ۱۰ دستگاه از اتوبوس‌ها اورهال شده به ناوگان اتوبوسرانی افزوده شد و ۱۰ دستگاه دیگر نیز تا ۱۰ دیماه ۹۹ به این ناوگان اضافه می‌شود تا تعداد آن به ۲۰ دستگاه افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه به نوعی نوسازی‌ها انجام می‌شود که با تعویض موتور و اتاق، بسیاری از مشکلات فنی و ظاهری اتوبوس‌ها برطرف و حداقل پنج سال دیگر می‌توان به راحتی از آنها استفاده کرد، افزود: شرکت‌ها نیز به مدت دو سال خدمات گارانتی می‌دهند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم ادامه داد: همکاران سازمان در حال پیگیری هستند که مابقی اتوبوس‌ها که تعداد آن‌ها بیش از ۱۰۰ دستگاه بوده و در شرکت‌های مختلف در حال اورهال شدن هستند تا پایان امسال ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شوند.