35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

برنامه‌ریزی برای ارائه اتصال دستگاه‌های خدمت رسان به نرم‌افزار قمیار

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با اشاره به توسعه فعالیت‌های غیرحضوری از برنامه‌ریزی برای اتصال دستگاه‌های خدمت رسان به نرم‌افزار قمیار و انعقاد تفاهم‌نامه با دو دستگاه به همین منظور خبر داد.

غلامرضا جانقربان در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به توسعه فعالیت‌های غیرحضوری شهرداری، اظهار داشت: به دنبال این هستیم به‌منظور افزایش خدمات غیرحضوری و از سوی دیگر هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های خدمت‌رسان و شهرداری به کل دستگاه‌های خدمات رسان در نرم‌افزار قمیار لینک داده شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم بابیان اینکه در صورت اتصال دستگاه‌های خدمت‌رسان درخواست‌های دریافت خدمات می‌تواند به‌صورت الکترونیکی صورت بگیرد، افزود: با دو دستگاه خدمت رسان تفاهم‌نامه برقرارشده است.

جانقربان از اجرای تفاهم‌نامه با کانون سردفتران نیز به‌منظور ارائه خدمات به‌صورت غیرحضوری خبر داد و افزود: یکی از مشکلاتی که در توسعه ارائه خدمات غیرحضوری وجود دارد این است که مردم علاقه دارند که بیایند چانه‌زنی کنند و به در مورد اجرای خدمات غیرحضوری مقاومت دارند.

وی تأکید کرد: متأسفانه اعتماد در محاسبه عوارض نیز وجود ندارد و مردم علاقه‌مند هستند که بیایند پشت گیت و برای کاهش عوارض چانه‌زنی بکنند درصورتی‌که تمام بخش‌های تعیین عوارض به‌صورت شفاف بیان می‌شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم بابیان اینکه این موضوع نیاز به زمان و کار فرهنگی دارد، بیان کرد: وضعیت نسبت به گذشته بسیار بهتر شده و میزان مراجعه به کمتر از ۱۰ درصد سال‌های گذشته رسیده اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله‌داریم.